Shoqëria civile proteston kundër Projektligjit për financim të subjekteve politike

Organizatat e shoqërisë civile kanë bërë të ditur se sot do të organizojnë protestën e shoqërisë civile në kundërshtim të Projektligjit për...

​20 vjet nga çmilitarizimi i UÇK-së

Sot mbushen 20 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK-së. Aty janë përfshirë në detaje fazat e...

Ekipi Negociator nuk kanë qenë të informuar për takimin e fshehtë të Berlinit

Dje në Berlin të Gjermanisë është mbajtur një takim i fshehtë në mes të Kosovës dhe Serbisë, ku kanë marrë pjesë edhe...

24 nxënës largohen nga testi i maturës

Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka mbajtur sot takimin e radhës, ku ka analizuar raportet e ardhura nga terreni pas përfundimit të...

Kjo është pasuria e funksionarëve të PDK-së që u larguan pas vendimit të Veselit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli përmes një konference për media gjatë ditës së djeshme bëri të ditur se do të lirojë nga...

Turqia ofron mbështetje për SHSKUK

TZëvendësministrja  e Shëndetësisë e Republikës së Turqisë, Dr. Emine Alp Meşe, në kuadër të zhvillimit të Javës së Shëndetësisë Kosovë- Turqi, ka vizituar sot Qendrën Klinike...

Besim Beqaj jep dorëheqje nga posti i ministrit të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj e ka paraqitur dorëheqjen e tij tek kryeministri Haradinaj. Këtë ai e...

31 të arrestuarit në veri të Kosovës, mbesin në paraburgim

Ka mbetur në fuqi masa e paraburgimit kundër 31 të dyshuarve të cilët ishin arrestuar gjatë aksionit të policisë në veri të...

Asociacioni, çështje e ngrirë deri në vazhdimin e dialogut

Marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ndonëse e pazbatuar, vazhdon të cilësohet nga Bashkimi Evropian si një nga të arriturat...

Pas raportimit të mediave, Thaçi liron nga detyra Branislav Nikoliçin

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës konfirmon se nuk ka pasur asnjë informacion paraprak dhe zyrtar nga institucionet e sigurisë në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...