Haradinaj: Ende nuk ka marrëveshje me AKR-në

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se i gjithë spektri politik ka ndryshuar qëndrime. Sipas kandidatit për kryeministër ka...

Ambasadorët ndërkombëtarë kërkojnë ndëshkimin e zyrtarëve të korruptuar

"Java Kundër Korrupsionit" ka mbledhur në një vend ambasadorët e të gjitha vendeve, të cilët po kërkojnë me ngulm luftimin e korrupsionit në kuadër...

Skandali i KEDS-it – këta janë politikanët që mund të përfitojnë nga mospuna e...

Nëse brenda dy javëve nuk nxirret aktvendimi për fillimin e hetimeve për faljen e katër hidrocentraleve, atëherë ish-ministrat Besim Beqaj, Mimoza Kusari-Lila, Bedri Hamza,...

Ky është reagimi zyrtar nga INTERPOL-i, pas dështimit të Kosovës

Republika e Kosovës ka dështuar për anëtarësim në Asamblenë e Përgjithshme të INTERPOL. Në të dyja raundet, Kosova nuk ka arritur që të marrë votat...

Hoti: Rritja e pagave të bëhet vetëm përmes ligjit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka cilësuar se vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave përbën shkelje të ligjeve në fuqi...

Kadri Veseli sot në gjykatë

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në...

BE paralajmëron: S’ka ushtri pa pajtimin e të gjitha komuniteteve

Partitë politike gjatë fushatës elektorale kanë premtuar qytetarët se Kosova do të jetë e sigurt më ushtrinë e saj. Liderët e partive politike, në...

Thaçi: Luftimi i korrupsionit, kusht për investime

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se hap i rëndësishëm për sundim të ligjit në Kosovë është nxjerrja e Kodit Penal. Thaçi në Këshillin...

Veteranët dhe invalidët e UÇK-së do të kenë përparësi në marrjen e shërbimeve shëndetësore

Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, në prezencë edhe të zëvendësministrit të shëndetësisë dr. Rrustem Musa dhe drejtorëve të institucioneve...

Iku nga Gjykata Speciale, asnjë gjurmë nga Remzi Shala

Remzi Shala, ish-pjesëtar i UÇK-së i ftuar nga Gjykata Speciale që një javë ka lëshuar territorin e Kosovës. I njëjti po refuzon t’i përgjigjet ftesës...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Mocioni drejt dështimit, opozita s’po mund t’i sigurojë 61 vota

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për media. Temë kryesore e kësaj konference ishte të gjeturat e...