Të martën seanca për buxhetin 2018

Gjatë ditës së djeshme Indeksonline ka raportuar se seanca se kur do të shqyrtohet projektbuxheti për vitin 2018 do të mbahet javën e ardhshme. Kryesia...

 Haxhiu: Aktivistit tonë të sëmurë, burgu nuk po ia ofron ushqimin që ia ka...

Disa aktivistëve të Vetëvendosjes iu është vazhduar paraburgimi dje nga Gjykata Themelore në Prishtinë për disa urdhër arreste nga aksione të mëhershme të ndërmarra. Deputetja...

Mijëra qytetarë morën pjesë në marshin për Haradinajn

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një komunikate bën të ditur se në marshin protestues, me moton “Ramush Haradinaj është Kosova”, kanë marrë pjesë...

Mot kryesisht me diell

Deri në fundjavë vazhdon të mbajë mot stabil, i ngrohtë dhe me intervale të gjata me diell Përderisa brigjet e Evropës perëndimore po goditen nga...

Familja Bytyçi kërkon të mos lirohet i dënuari serb për krime lufte në Kosovë

Familjarët e tre vëllezërve shqiptaro-amerikanë të vrarë në Serbi në mbarim të luftës në Kosovë, hapën një fushatë kundër lirimit të mundshëm të parakohshëm...

I dënuari i Hagës për krime në Kosovë krenohet me krimet e veta

Nuk është më fshehtësi se doktrina ushtarake serbe, aftësia dhe fitoret në mbrojtjen e vendit gjatë bombardimeve të NATO-s më 1999 mësohen në gjithë...

KOMF kërkon reforma dhe politika të reja për mbrojtjen e fëmijëve

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë - KOMF në partneritet dhe mbështetur nga projekti “Të ndalojmë dhunën ndaj fëmijëve” i përkrahur...

Hoxha: Arrestimi i Haradinajt, shkelje e të drejtave të njeriut

Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj paraqet shkelje të rëndë të të drejtave...

Korrigjimi i kufijve, ky është qëndrimi i shteteve të BE-së që nuk e kanë...

E përditshmja austriake “Standard” ka kërkuar qëndrimin e pesë shteteve evropiane që nuk e kanë njohur Kosovën në lidhje me një zgjidhje mes Prishtinës...

Vuçiq kërcënon Kosovën: Kemi bërë gati masa të rrepta, i zbatojmë pas Samitit në...

Aleksandar Vuçiq është paraqitur në konferencë për media pas takimit me përfaqësuesit e Listës serbe. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...