Konfiskohen 421 paketime barnash pa banderola, në Gjakovë

Policia e Kosovës në tri barantore në Gjakovë ka bërë kontrolle, duke identifikuar dhe konfiskuar produkte të dëmshme mjekësore.

Betohen gjenerata e 54 e Policisë së Kosovës

Policët e kësaj gjenerate do të bëjnë edhe betimin që do të pasohet me dhënien e certifikatave. Me rastin e...

Rikthehen në punë gjashtë zyrtarët e suspenduar të policisë së Gjakovës

Pas suspendimit, janë rikthyer në punë gjashtë zyrtarët e Policisë së Kosovës, përfshirë edhe komandantin Kristë Gjokaj. Këtë e...

Plagosja në Pejë, gjykata merr vendim për dy të dyshuarit

Gjykata Themelore në Pejë, i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, dy të pandehurve të përfshirë në plagosjen e parë...

Prokuroria interviston Dardan Molliqajn dhe Haki Abazin, në pyetje merret edhe Rexhep Hoti

Dardan Molliqaj, Haki Abazi e Rexhep Hoti janë duke u intervistuar nga Prokuroria në Prishtinë. Intervistimi i tyre ka...

Serbia nënshkruan kontratën për ndërtimin e autostradës Nish-Kosovë

Është nënshkruar një kontratë financiare për ndërtimin e autostradës E-80 Nish-Merdare me vlerë 100 milionë euro. Sipas mediave serbe,...

Vuçiq thotë se Çekia nuk do ta ndryshojë qëndrimin për tërheqjen e njohjes

As vet presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq nuk i beson deklaratave të homologut të tij çek, Milos Zeman, se ky shtet do...

Nesër konkursi për regjistrimin e 3.543 studentëve të rinj në Universitet

Universiteti i Prishtinës të premten (nesër) pritet ta shpallë konkursin për regjistrimin e studentëve të rinj në tri nivelet e studimit: bachelor,...

DnV: Kandidatët dhe subjektet politike të përmbahen nga gjuha denigruese, sulmet verbale dhe fizike

Koalicioni i OJQ-ve për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim”, përmes një reagimi për media ka reaguar ndaj përleshjes fizike në debatin...

Eskalon debati, përleshen fizikisht, Haki Abazi i VV-së dhe Dardan Molliqaj i PSD-së

Në përleshje fizike ka përfunduar mes dy kandidatëve për deputetë, Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe ai nga koalicioni PSD-AAK, Dardan Molliqaj.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...