Policia bllokon rrugën “Rexhep Luci”në kryeqytet, largon qytetarët nga kafiteritë

Në orët e hershme të mëngjesit pjesëtarë të shumtë të njësisë speciale të Policisë së Kosovës janë parë në rrugën “Rexhep Luci” në Prishtinë. Dëshmitarët...

QKSS: Të kthyerit nga vatrat e luftës po margjinalizohen

Integrimi i personave të që kanë qenë pjesë e organizatave terroriste po konsiderohet problem për shkak se shoqëria kosovare jo lehtë i pranon këta...

Edhe këtë javë pa institucione të reja

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës pritet që të mbahet më 27 apo 28 korrik. Këtë e kanë bërë të ditur zyrtarë të PAN-it,...

BIK-u i vendosur: Projekti i Xhamisë së Madhe nuk ndryshon (Video)

Debati i krijuar rreth ndërtimit të xhamisë qendrore në lagjen “Dardania” në Prishtinë, është kryekëputë debat politik, thotë se zëdhënësi i Bashkësisë Islame të...

Prishtina i ka 45 mijë ndërtime pa leje, e zhurma po bëhet për një...

“Mendoj që xhamia duhet të emërohet Shaban Jashari, që ka qenë një baba i mirë, një mësues i mirë, një gjysh i mirë, një...

Gjykata e shpall nesër vendimin për rastin Badovci

Gjykata do ta shpallë nesër vendimin e saj për rastin Badovci. Pas rikthimit në rigjykim nga Gjykata Supreme, për rastin Badovci në të cilin pesë...

Për gjashtë muaj në QKUK u kryen 610 koronarografi dhe 450 stentime

Përkundër sfidave dhe vështirësive evidente, në Shërbimin e Kardiologjisë Invazive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) të Shërbimit Spitalor të Kosovës, në gjashtëmujorin...

Uji i pijes në Kosovë është me parametrat e Bashkimit Evropian

Kryeshefi i Ujësjellësit Prishtina, Ilir Abdullahu, ka thënë se uji i pijes që përdorin qytetarët e Kosovës është i sigurt dhe i bëhet kontroll...

Pushimet e deputetëve shtyjnë seancën konstituive më 27 korrik

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka paraparë që seanca konstituive e Kuvendit dhe votimit të Qeverisë së re të ndodhin më 27 korrik. Një burim brenda Presidencës ka...

BIK pret përgjigje nga komuna për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë

“Ky projekt ka marrë mbi 14 mijë vota që do të thotë se kemi të bëjmë me një projekt që është pëlqyer dhe përzgjedhur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
72AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Hoxhaj: PAN-i do t’i formojë institucionet javën e ardhshme

PAN-i i ka numrat e domosdoshëm për krijimin e institucioneve të reja në vend. A do të jetë kjo shumicë e nevojshme e krijuar...

Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi (Foto)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7 ka vrarë të paktën dy persona në ishullin grek Kos dhe ka plagosur 200 të tjerë në...

Rrezik për kancer, BE u shpall luftë patateve të skuqura

Bashkimi Evropian kërkon të ndalojë patatet e skuqura shumë, bukën me kore të zezë dhe kafenë e pjekur shumë. Një grup ekspertësh të Komisionit Evropian...