Thaçi takohet në Nju Jork me Erdoganin

Presidenti Hashim Thaçi është takuar në Nju Jork me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Takimi ka ndodhur gjatë vizitës së tyre në Shtetet e...

Si ia dha halla nga Kanadaja 205 mijë euro Aleksandar Vulinit?

Kur dikush ka kushëri prej të cilit mund t’i huazojë 205 mijë euro, atëherë lumturia nuk ka fund. Kushërirë të këtillë ka gruaja e...

Refugjati nga Aleppo diplomon në Kosovë, synon të kthehet dhe rindërtoi atdheun

I lindur në Alepo të Sirisë Burhanudin Shishmani është kthyer në Kosovë përderisa shumë Kosovar marrin rrugën që të iu bashkohen luftëtareve në Siri. Shishmani...

Thaçi i del në mbrojtje shtetit të Izraelit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dënon gjuhën e nxitëse kundër popullit dhe shtetit të Izraelit Me këtë rast presidenti Thaçi ka thënë se deklaratat e...

Haradinaj jep urdhër: Të mos keqpërdoret pasuria e Qeverisë për fushatë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë sot urdhër që personave që mbajnë poste publike, të zgjedhur apo të emëruar, t’ju ndalohet...

PDK kallëzim penal kundër Shpend Ahmetit për leje të dyshimta ndërtimore

Partia Demokratike e Kosovës, Dega në Prishtinë, ka dërguar sot në Prokurorinë Speciale edhe një kallëzim të ri kundër kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti,...

Ekspertiza për vdekjen e Deharit, Instituti i Mjekësisë Ligjore dhe familja pritet ta caktojnë...

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, javën e kaluar në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar fonde shtesë për ekspertizën për rastin Dehari. Të martën,...

Haradinaj: Veteranët do t’i marrin pagat e plota pas rishikimit të buxhetit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, më bashkëpunëtorë. Haradinaj, theksoi...

Marrëveshja në Arbitrazh shtyn liberalizimin

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka folur për vendimin e kryeministrit Haradinaj që ta shkarkojë Komisionin...

Kurti kërkon shkarkimin e Rikalos

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka quajtur absurde pohimet e Qeverisë së Kosovës se ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo, i akuzuar nga qytetarët...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

6980 studentë aplikojnë për pranim në konvikte

Qendra e Studentëve e UP “Hasan Prishtina” në Prishtinë, më datën 22 shtator do të shpallë rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për...

Anëtarët e ri të Komisionit për demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur krijimin e një komisioni të ri për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Kësisoj, kryetar i...

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

Bajadera të bardha me kokos, pa pjekje

Përbërësit: ▪ 300 g sheqer ▪ 200 ml ujë ▪ 250 g margarinë ▪ 300 g keks ▪ 100 g kokos Glazura: ▪ 100 g çokollatë të bardhë ▪ 3 lugë vaj Përgatitja: Sheqerin...

Arrestohet huligani që sulmoi deputetët në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka arrestuar qytetarin Igor Jug nga Kumanova, që është niëri nga të dyshuarit për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin...

Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

burgosurit i vë flakën dhomës së burgut në Dubravë, rrezikon veten dhe të tjerët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të lirive të njeriut ka njoftuar se i burgosuri K. B. i dënuar për vrasje me dënim...