Thaçi : Kosova është shtëpi e të gjithë qytetarëve të saj

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbledh sot Këshillin Konsultativ për Komunitete, i cili ka mbajtur mbledhjen e përgjithshme....

Nga korrje-shirjet, Kosova siguron rreth 60 për qind të nevojave për bukë

Në Kosovë rreth 80 për qind e sipërfaqes së mbjellë më kulturë të grurit është korrur, thonë autoritete përgjegjëse në Prishtinë. Sipërfaqja e mbetur...

Gjashtë vjet nga rënia e Enver Zymberit

Sot janë bërë 6 vjet që kur ka rënë në krye të detyrës polici Enver Zymberi. Policia e Kosovës ka paraparë që sot të zhvillojë...

Ky është parashikimi i motit për sot

Meteorologët edhe për sot kanë paralajmëruar mot të freskët me temperatura deri në 25 gradë Celsius. Do të mbretërojë mot me vranësira dhe me reshje...

Kurti: Kam përkrahjen e ambasadorëve për Qeverinë

Kandidati i “Vetëvendosjes” për kryeministër, Albin Kurti, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka bërë të ditur se edhe ambasadorët e rëndësishëm ndërkombëtarë në...

Kosova mund të anëtarësohet në shtator në Interpol

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Behar Selimi, ka shprehur optimizmin se Kosova do të arrijë në muajin shtator të bëhet pjesë e Interpolit. Në një...

Veseli nuk tregon nëse do të jetë kandidat për kryetar të Kuvendit

Kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se regjistrimi deputetëve do të fillojë nga data 26 korrik. Veseli ka uruar që...

Asamblistët e Prishtinës diskutuan për Xhaminë e Madhe, nuk u vendos asgjë

Ndonëse nuk u mor asnjë vendim, këshilltarët e Komunës së Prishtinës kanë diskutuar lidhur me ndërtimin e xhamisë së Madhe në Prishtinë. Disa nga këshilltarët...

Kontestohet arkitektura e Xhamisë së Madhe

Këshilltarët e Kuvendit Komunal të Prishtinës janë shprehur për ndërtimin e Xhamisë së Madhe, por kanë shprehur dilema për projektin e përzgjedhur. Ylli Hoxha, këshilltari...

Arkitekti i BIK-ut tregon se si duket Xhamia e Madhe

Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka nisur diskutimi për çështjen e ndërtimit të xhamisë Qendrore në Prishtinë. Arkitekti i BIK-ut e ka shpalosur projektin për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
114AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kjo është dorëheqja e radhës në Vetëvendosje

Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë e VV-së. Indeksonline mëson se...

Mediat gjermane: Veriu i Kosovës, vrima e zezë e mafias

Në sundimin hibrid të veriut të Kosovës, Beogradit, Prishtinës, marrin pjesë misione dhe krime ndërkombëtare, shkruan mediat gjermane dhe raportet nga Deutsche Welle. Për vite...

Kaos në Britani, stuhia mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO)

Kaos në Britani, stuhia "Fionn" mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO LAJM) Qindra shkolla janë mbyllur në Britani ndërsa stuhia e dëborës "Storm Fionn"po afrohet. Fëmijët...

Zyrtare: Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar Jetlir...

10 simptoma të kancerit që duhet ti dini

Para së gjithash DUHET të konsultoheni me mjekun tuaj nëse keni ndonjë përkeqësim në shëndet. Ndryshime në lëkurë Një njollë e re në lëkurën tuaj ose...

Kirurgu don të kryej operacion në gjendje të dehur

Nj kirurg plastik nga Kentaki i SHBA-ve u arrestua pasi dyshohej se ishte i dehur, dhe si i tilë donte të kryente një operacion. Dr....

Trump e nxjerr nga zyra gazetarin e CNN pasi nuk i pelqeu pyetja (VIDEO)

Akuzat mbi gjuhën vulgare të përdorur në drejtim të emigrantëve duket se e acarojnë Presidentin amerikan Donald Trump. Irritimin ai e shfaqi publikisht në Zyrën...