“Shumë veteranë të vërtetë jashtë listës”

Naser Shatri, ish-komandant i Policisë Ushtarake në kuadër të brigadës 133 ‘Adrian Krasniqi’, thotë se ishte në dijeni të kahershme se listat e veteranëve...

Mjekët paralajmërojnë bojkot nëse nuk u rriten pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të...

Sot seanca për vrasjen e Aulon Zekës

Edhe sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë do të zhvillohet seanca kundër tre të miturve në lidhje me vrasjen e Aulon Zekës. Lajmin për zhvillimin...

Rrëfimi i shqiptarit nga Mali i Zi, që trafikon refugjatë nga Lindja në Evropë

Numri i refugjatëve në korridorin e ri ballkanik rritet, Hungaria sapo ka kërkuar ndërtimin gratis të gardhit kufitar. Një trafikant shqiptar nga Mali i...

Importet nga Serbia e Bosnja kanë shënuar rënie 99%

Vendimi i Qeverisë për vendosjen e masës 100% për produkte që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, ka ndikuar në rënien e importit mbi 99%...

Komunat me më së shumti votues me kusht

Numërimi i votave me kusht po vazhdon ende në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i kësaj qendre ka treguar se në cilat komuna...

Mëngjesi me diell, mbrëmja me shi

Ditëve të para të muajit korrik ngrohtë dhe kryesisht me diell, nuk përjashtohen edhe reshjet. Temperaturat e ajrit do të rriten rreth vlerave mesatare. Minimalet...

Sot mbledhja e Qeverisë së Kosovës për procedimin e demarkacionit

Qeveria e Kosovës do të procedojë sot në Kuvend Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Kompania që ia mori Kosovës 5 milionë euro në Arbitrazh përfiton 500 mijë euro...

Kompania austriake OeSD, e cila vite më parë kishte fituar tenderin mbi 10 milionë eurosh për prodhimin e pasaportave të Kosovës, përpos që ka...

Serbia akuzon EULEX-in, KFOR-in e Policinë për mosbashkëpunim rreth vrasjes së Ivanoviqit

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, gjatë ditës së sotme ka thënë se shteti serb është duke insistuar në vazhdimësi për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Nuk ka fitues në zgjedhjet e Izraelit

Me 90% të kutive të votimit të numërura deri në orën 06:30, zgjedhjet në Izrael nuk kanë nxjerrë një fitues. Partia Likud,...
video

Video/ Ja çfarë do të ndodhte nëse SHBA dhe Rusia nisin një luftë tjetër

Çfarë do të ndodhte në qoftë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia do luftonin kundër njëra tjetrës në një luftë...

PZAP paralajmëron gjoba për shkelje të rregullave zgjedhore

Subjektet pjesëmarrëse në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, paralajmërohen nga Paneli për Ankesa dhe Parashtresa se i presin gjoba nga më të...

Formacionet e super ndeshjes: PSG – Real Madrid

Paris Saint-Germain dhe Real Madrid ballafaqohen sonte në Ligën e Kampionëve. Real Madrid është mysafir i Paris Saint-Germain në...

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...