Drejtori i “Don Boskos”, Don Izidori, në prehrin e nxënësve! (Foto)

Qendra Social-Edukative "Don Bosko" në Prishtinë e ka drejtorin shumë të afërt me nxënës. Afërsinë më të madhe duket që e ka më nxënëse. Drejtori i...

Raporti i plotë i Progresit për Kosovën – Këto janë gjetjet kryesore

Komisioni Evropian ka publikuar Raportin e Progresit për Kosovën. Negociatat janë hapur me Shqipërinë dhe Maqedoninë, kurse Kosova duhet ta zbatojë MSA-në dhe ta vazhdojë...

Shpresat për bashkimin e Mitrovicës, Bahtiri tani i ka te Thaçi

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri i ka dorëzuar sot presidentit, Hashim Thaçi peticionin për bashkimin e këtij qytetit.

Pas dështimit në zgjedhje PDK shpall zgjedhjet e brendshme

Përmes një deklarate lëshuar për media, Partia Demokratike e Kosovës falënderon secilin qytetar që besoi në vizionin, platformën dhe kandidatët e saj për Kryetarë...

20 vjet nga masakra e Abrisë

Sot bëhen 20 vjet që kur forcat pushtuese kryen masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Drenasit. Më 26 shtator 1998 forcat serbe kryen njërën...

Demarkacioni rikthen gazin lotsjellës në Kuvend

Kryeministri Isa Mustafa paralajmëroi se demarkacioni i kufirit me Malin e Zi, parashihet të hyjë në agjendë të Kuvendit në muajin mars të këtij...

Hoti: Nuk do të ketë drejtësi për kategoritë e dala nga lufta, derisa të...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka theksuar se asnjëherë nuk do të vendoset drejtësi për katogoritë e...

LDK-ja po ‘eksperimenton’ me idenë për qeveri gjithëpërfshirëse

Ideja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e një qeverie gjithëpërfshirëse nuk po shihet seriozisht as nga deputetët, por as nga analistët politikë....

Policia kërkon edhe deputeten Donika Kadaj- Bujupin

Policia e Kosovës po kërkon deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje Donika Kadaj- Bujupi, ndaj së cilës Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër që të...

Protestojnë punëtorët e Pallatit të Rinisë, kërkojnë pagat e gushtit

Punëtorët e Pallatit të Rinisë në Prishtinë janë duke protestuar në shenjë pakënaqësie për mos marrjen e pagave për muajin gusht. Në kohën kur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pendarovski dhe Siljanovska në balotazh

Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 95,00 % e votave të numëruara, kryeson...

Numërohen 82 për qind e votave, gara bëhet edhe më e ngushtë

KSHZ deri tani ka përpunuar 82.74 për qind të votave. Vazhdon të jetë e ngushtë gara mes Stevo Pendarovskit dhe Gordana Siljanovskës.

70% e votave të numëruara: Reka mirë, Pendarovski në epërsi ndaj Siljanovskës

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti, njofton...

Publikohen rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë Veriore

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti.

Komediani Zelenskiy fitoi bindshëm zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Komediani ukrainas, Volodymyr Zelensky, pa përvojë politike ka fituar në zgjedhjet e balotazhit duke u bërë presidenti i ardhshëm i Ukrainës.

Punët e papërfunduara rrezikojnë fëmijët në kryeqytet

Prishtina, që nga paslufta vazhdon të ndërtohet pareshtur. Por, kompanitë që merren me ndërtimin e infrastrukturës rrugore jo rrallë...

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Takimi i Berlinit, në të cilin, më 29 prill, do të mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ku nikoqir do të jenë kancelarja...