Merret vendim, Telekomi shkëput kontratën me Z-Mobile

Në protestën e organizuar nga Sindikata e Telekkomit, kryeshefi ekzekutivi i PTK-së, Bedri Istrefi ka bërë të ditur se kontrata 10-vjeçare me...

Kurti fajëson Haradinajn: As pas 16 muajve nuk e krijoi trupin punues rreth demarkacionit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kritikuar, kreun e ekzekutivit, Ramush Haradinajn, për moskrijimin e trupit punues rreth demarkacionit.

Vuçiq për Kosovën: Ata vetëm kërkojnë njohje, por nuk ofrojnë asgjë

Aleksandër Vuçiq tha sot se nuk është i kënaqur që nuk do të ketë një takim në Paris. Presidenti...

Dyfishohet numri i rasteve në Emergjencë, shkak temperaturat e larta

Mbi 300 raste brenda 24 orëve janë regjistruar ditëve të fundit vetëm në Klinikën Emergjente në QKUK. Si shkak...

Bien rastet me tuberkuloz, Kosova prin në rajon me këtë sëmundje

Rastet me sëmundje të tuberkulozit në Kosovë, kanë shënuar rënie, megjithatë Kosova vazhdon të mbetet e para në rajon sa i përket...

Haradinaj takon Veselin, e njofton për takimin e Berlinit ndërmjet palës kosovare dhe asaj...

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka takuar Kryekuvendarin Kadri Veseli. Atë e ka njoftuar për takimin e Berlinit që ka...

Digjet një banesë në Prishtinë, banorët mbesin të izoluar

Është përfshirë nga flakët një banesë në vendin e quajtur “Sllovenia sporti” në Prishtinë, raporton Ekonomia Online. Në vendin...

Anulohet Samiti i Parisit për Kosovën dhe Serbinë

Zyra për informim e Qeverisë gjermane ka konfirmuar anulimin e Samitit të Parisit. Samiti i Parisit në të cilin...

Tërhiqet Projektligji për Financimin e Subjekteve Politike

Kryeministri Haradinaj ka propozuar tërheqjen e Projektligjit për Financimin e Partive Politike. Këtë ai e ka bërë të ditur...

Shoqëria civile proteston kundër Projektligjit për financim të subjekteve politike

Organizatat e shoqërisë civile kanë bërë të ditur se sot do të organizojnë protestën e shoqërisë civile në kundërshtim të Projektligjit për...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...