Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalin e Vushtrrisë

0
Në spitalin e Vushtrrisë janë aktualisht të shtrirë 37 pacientë të infektuar me COVID-19. Nga ky numër, 27 janë...

Reagon OVL e UÇK-së pas ndalimit të Murtez Kastratit nga policia e Shqipërisë: Mos...

0
Veterani i UÇK-së Murtez Kastrati nga Lipjani sot është ndaluar nga policia e Shqipërisë, pasi që shteti serb ka dërguar emrin e...

Thaçi reagon pas rritjes së numrit të vdekjeve si pasojë e infektimit me COVID-19

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve të regjistruar si pasojë e infektimit me COVID-19.

Fluks i qytetarëve për pushime në Shqipëri, mjekët e kanë të pamundur të kontrollojnë...

0
Muaji korrik ka sjell edhe një fluks të qytetarëve të Kosovës që vizitojnë bregdetin shqiptar për pushime. Por, ky...

Policia në aksion, mbyll 12 lokale në Prizren për mosrespektim të masave anti-Covid

0
Pasi u publikuan pamje ku qytetarët ishin grumbulluar në qendra tregtare dhe lokale të ndryshme, Policia e Kosovës ka mbyllur 12 lokale...

9 të vdekur dhe 224 raste të rejam me Covid-19 në Kosovë

0
152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

0
Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit...

Komunat i përkrahin masat e reja anti-covid, kërkojnë rishikim të masave çdo dy javë

0
Masat e reja të propozuara nga Qeveria e Kosovës në luftën ndaj pandemisë COVID-19, po mirëpriten nga Komunat e Kosovës.Sazan Ibrahimi drejtor...

Kur do të mund të ekzekutohen pagat prej 170 euro

0
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente.Ai u shpreh se kjo procedurë mund...

Thaçi: Nderojmë imamët dëshmorë, trimëria e tyre është krenari

0
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në ditën e parë të Kurban Bajramit ka kujtuar imamët dëshmorë. “Në këtë ditë...