KQZ: Janë hapur të gjitha vendvotimet në Istog

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka njoftuar se në komunën e Istogut, ku po rivotohet për kryetar të Komunës, janë hapur...

Shqetësuese, nxënësit nga shkolla drejt në Kazino

Lojërat e fatit, bastoret dhe kazinot vazhdojnë të frekuentohen nga të rinjtë. Kjo dukuri kohët e fundit është bërë shqetësuese. Mesazhi.com ka siguruar disa fotografi ku...

Në Viti drejtori i shkollës rrah nxënësin pa mëshirë (Video)

Rastet e dhunës së ushtruar ndaj nxënësve apo edhe profesorëve nëpër shkollat e Kosovës nuk janë të rralla. Një rast i rrahjes së nxënësve ka...

Familja Syla fal gjakun e vajzës 15 vjeçare (Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së premte në rrugën Skenderaj-Mitrovicë. Nxënësja 15 vjeçare Qëndresa Syla, është goditur për vdekje nga një veturë...

Zbukurimi nuk zbut mjerimin

Komuna e Prishtinës shpenzoi mijëra euro për zbukurimin e qytetit për Krishtlindje dhe Vit të ri. Por ky zbukurim për qytetarët e varfër nuk...

Matoshi i kundërpërgjigjet Haskukës, me një foto i tregon për “vlerën dhe kulturën”

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Halil Matoshi, ka reaguar ndaj kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka, i cili gjatë ditës së djeshme është fotografuar duke...

Haradinaj thotë se rritja e çmimit të rrymës është e pashmangshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbuluar për Ekonomia Online detaje nga marrëveshja që Qeveria e Kosovës do të nënshkruajë, këtë të mërkurë, me...

Haradinaj takohet me investitorë italian

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim investitorët italianë nga Kompania “Consorzio Servizi Integrati”, të kryesuar nga përfaqësuesit e kompanisë, Paolo...

KEK-u afër finalizimit të marrëveshjeve për shpronësim në Hade dhe Shipitullë

Autoritetet në Kosovë kanë bërë të ditur se brenda javës së ardhshme pritet të finalizojnë marrëveshjet për shpronësim me banorët e fshatit Shipitullë dhe...

Rrëzohet minarja e xhamisë në Deçan

Nga erërat e forta është rrëzuar minarja e një xhamie në Deçan, njofton Klan Kosova. Bëhet fjalë për xhaminë e vjetër të qytetit, por e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
104AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan,...

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë

Juventusi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Bologna. Pas barazimit në shtëpi ndaj Interit, skuadra e Massimiliano...

Yıldırım: Hedhim poshtë vendimin e SHBA-së për Kudsin

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të Partisë AK në Kirikkale tha se "Nuk e pranojmë dhe...

Lojtari i fundit që e mposhti Messin dhe CR7 pensionohet nga futbolli

Liete Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli. Ish futbollisti më i mirë në vitin 2007, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Manchester United rikthehet te fitorja

Manchester United është rikthyer me pikë të plota në udhëtim te WBA. Djajtë e Kuq kanë lënë pas humbjes me Manchester Cityn, duke fituar në...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, zgjedhjet për kryetar në fund të...

Lëvizja Vetëvendosje ka përfunduar mbledhjen e 31-të të Këshillit të Përgjithshëm e cila filloi sot në orën 11:30. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, kryesuesi...

Erdoğan: Po ndërmarrim një nga një hapat të cilat do ta prishin këtë lojë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se do t'i pastrojnë të gjithë kufijtë nga terroristët. "Nuk do të lejojmë krijimin e foleve terroriste...