PDK shkarkon 6 drejtorë të Ramadan Mujës

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës njëherësh edhe kryeparlamenatri, Kadri Veseli ka filluar të tregojë muskujt në partinë e tij. Veseli ka qëndruar në Prizren...

Thaçi përkulet pranë lapidarëve serbë

0
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sërish është përkulur dhe ka vë kurora lulesh pranë lapidarëve të serbëve të vrarë në luftën e fundit në...

PD dënon ashpër sulmin ndaj xhamisë

0
Partia e Drejtësisë dega në Gjilan, denon aktin e dhunshëm në xhaminë e fahatit Velekincë. Dëmtimi i xhamisë në fshatin Velekincë dhe tentativa për ta...

Mustafa: Kosovën po e presin lajme të mira

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Majlinda Kelmendi ka sjellë gëzim në secilën familje. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës duan suksese...

Tërnava: Atakimi i objekteve fetare akt i papranueshëm

0
Bashkësia Islame e Kosovës me anë të një komunikate ka dënuar dëmtimin e xhamisë në Velekincë të Gjilanit. Në reagim thuhet se atakimi i objekteve...

Dosja e Shefave X: Grabovci-Veselit: Ti i merr vendimet, unë i zbatoj

0
Në periudhën kohore prej dy muajsh, Grabovci flet shpesh me Veselin në telefon. Mirëpo, Veseli është shumë i kujdesshëm në ato që thotë. Nuk...

O’Connell: Shteti s’bëhet me nepotizëm

0
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, duke i komentuar publikimet e përgjimeve të fundit të bisedave të Adem Grabovcit, Shefit të...

Hiqet barrikada vetëm në jug të urës së Ibrit, jo edhe në veri

0
Barrikadat u hoqën në pjesën jugore të urës së Ibrit, por në pjesën veriore vazhdojnë të ruhen nga Policia dhe KFOR-i. Barrikada në urën kryesore...

Kufiri me Malin e Zi ka devijime

0
Profesori i Gjeografisë në Universitetin e Prishtinës, Florim Isufi ka thënë se kufiri me Malin e Zi ka devijime të theksuara dhe se ky...

BIK-u, i shokuar nga sjellja e serbit që demoloi kupolën e xhamisë

0
Raportohet se një qytetarë  serb ka hipur në minaren e xhamisë në Velekincë të Gjilanit, ku ka demoluar kupolën e saj. Ismet Hashani ka konfirmuar...

Artikujt e fundit