rikujton miqësinë me SHBA-në dhe detyrimet ndërkombëtare të Kosovës

Përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka rikujtuar miqësinë me SHBA, por ka shtuar se “është shumë e qartë se...

AAK nuk i bashkohet protestave të Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosja sot edhe zyrtarisht ka shpallur 1 shtatorin ditën kur do të mbahen protesta në sheshet e Prishtinës. Marrëveshja e demarkacioni me Malin...
video

Dosja e Shefave XIII: Plani i Grabovcit për kontrollimin e tre milionë eurove të...

Nënkryetari i PDk-së, Adem Grabovci kishte folur hapur me një bashkëveprimtar të çështjes kombëtare për përfitime të mëdha materiale. Ata planifikonin që në krye...

Aksion i madh policor në Prishtinë e Gjilan

Policia e Kosovës ka nisur një aksion të madh në dy rajone të Kosovës kundër veprës penale kontrabandim me mallra. Këtë e ka konfirmuar për...

Azem Sylës i vazhdohet paraburgimi

Duke e konsideruar si të rrezikshëm në ndikimin dhe frikësimin e dëshmitarëve, si dhe mundësisë së ikjes jashtë vendit, prokurori i rastit, Danilo Ceccareli,...

Sherifi: Biden foli për demarkacionin në parim, premtimet e Thaçit, joserioze

Deputeti i NISMA për Kosovën në Kuvendin e Kosovës, Bilall Sherifi në Ballë për Ballë të Klan Kosovës ka thënë se vizita e nënpresidentit...

Analistët: Qeverisë dhe politikanëve, Biden ua dha kritikat më të rënda

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës së tij në Kosovë dha mesazh të qartë për liderët politikë se sfidë për shtetin më të ri...
video

Dosja e Shefave XII: Telefonatat që dëshmojnë kontrollin e Grabovcit dhe Beqajt mbi ndërmarrjet...

Adem Grabovci e Besim Beqaj kishin marrë kompetenca të plota nga Hashim Thaçi, që në krye të tri ndërmarrjeve publike, PTK, Infrakos dhe Traikos...

Asociacioni dhe Demarkacioni duhet të kryhen

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e vendit, Hashim Thaçi tha se Kosova ndodhet para disa vendimeve...

Mustafa: Vizita e Bidenit, pozitive për marrëdhëniet Kosovë-SHBA

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden, ka thënë se takimi ishte shumë i frytshëm. Ai në një postim...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Policia shpall në kërkim dy persona për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale po e hetojnë vrasjen e politikanit serb Oliver...

Misioni i EULEX-it në Kosovë i lidhur me skandale korruptive, ndërhyrje politike e keqpërdorime...

Të paktën në tri raste penale, EULEX-i kishte ndërhyrë tek gjyqtarët që të akuzuarit të shpallëshin fajtor. Ata donin, që disa politikanë...

Izraeli drejt zgjedhjeve të treta brenda vitit

Lideri i Partisë Blu e Bardhë, Benny Gantz, kundërshtari kryesor i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu ka dështuar në formimin e qeverisë së...

Trump kërkon ndihmën e Apple për zhvillimin e rrjetit 5G

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i ka kërkuar shefit të kompanisë së teknologjisë, “Apple”, Tim Cook, të angazhohet...

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar për vrasje – Foto

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviç, në janar të vitit 2018.

Haradinaj: Heqja e taksës po aq e rrezikshme sa edhe vizatimet e hartës së...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklarimeve se vendosja e taksave tash e një vit ndaj mallrave serbe nuk ka...

Gara e Francës dhe Gjermanisë për udhëheqjen e NATO-s

Franca dhe Gjermania garuan për udhëheqjen evropiane në NATO të mërkurën në Bruksel, gjatë takimit të parë të ministrave të jashtëm të...