Urdhërarrest për Albin Kurtin

0
Urdhërarrest dhe paraburgim është lëshuar për deputetin e VV-së Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra këtë vendim e ka marrë për shkak të mungesës së tij...

Dialog për njohje reciproke

0
Kosova është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut, por për një dialog me qëllime të matshme - njohjen e ndërsjellë si dy shtete të...

Ahmetaj: Demarkacioni mbetet kusht i vetëm për vizat

0
Ministrja e Integrimit Evropian , Mimoza Ahmetaj ka thënë që çështja e Demarkacionit me Malin e Zi vazhdon të jetë kushti i vetëm...

Ngrihet aktakuzë kundër Murat Mehës

0
Një vendim i aplikuar për herë të parë vetëm ndaj ‘Marigona Rezidenc’, ka bërë që Murat Mehës në cilësinë e Kryeshefit të Agjencionit Kadastral...

Aktakuzë për krime lufte kundër ish-rezervistit të policisë në Vushtrri

0
Sot, një prokuror ndërkombëtar i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore të Mitrovicës kundër të pandehurit Z.V,...

Mustafa në Bruksel do të kërkojë liberalizim me kusht për Kosovën

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pritet që të udhëtojë në fillim të javës së ardhshme në Bruksel, ku do prezantojë kërkesën e tij të...

Lumezi: Po hetojmë të gjithë të përmendurit në rastin “Pronto”

0
Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi ka thënë se prokuroria do të hetojë rastin në aferën “Pronto” dhe sapo të ketë prova të mjaftueshme do...

FSK e gatshme për Ushtri, pret vendimin politik

0
Ministri i FSK-së, Haki Demolli ka deklaruar se janë në pritje të aprovimit të amendamenteve kushtetuese nga Kuvendi i Kosovës lidhur me procesin e...

PDK-LDK s’i kanë votat për Demarkacionin

0
Jo vetëm opozita, kundër Marrëveshjes së Demarkacionit janë edhe një numër jo i vogël i deputetëve të koalicionit, të cilët thonë se nuk do...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në...

0
Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar...