Protestuesit ia arrijnë qëllimit. Serbët kthehen prapa, nuk hyjnë në Mushtisht

Autobusët me serbë të përcjellur nga Policia e Kosovës, sapo janë tërhequr nga qëndrimi në pritje për të hyrë në fshatin Mushtisht. Ata janë kthyer...

Ministri Hoti mbështet protestën paqësore në Mushtisht

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka përkrahur protestën e banorëve të Mushtishtit të Suharekës. Ai ka thënë se protesta është e drejtë, mirëpo ajo duhet...

Përleshje mes protestuesve dhe policisë

Forcat e Policisë së Kosovës ndërhynë përsëri në Mushtisht, pasi protestuesve iu dha ultimatum 10 minutësh. Gjatë ndërhyrjes ka edhe të arrestuar, e të lënduar,...

Goditet për vdekje këmbësori në Prishtinë

Në rrugën “Hasan Remniku” në Prishtinë, mbrëmë rreth orës 20:50, ka ndodhur një aksident trafiku ku një shofer, derisa ishte duke lëvizur me veturën...

Policia ultimatum protestuesve që ta lirojnë rrugën

Koloneli i Policisë ka kërkuar shpërndarjen e protestuesve. Ai ka kërkuar mirëkuptim nga protestuesit duke iu thënë që nuk dëshirojnë përdorimin e dhunës, ndërkaq...

Mustafa: Të lirojmë nga kapja çdo segment të shtetit

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka folur rreth korrupsionit në Kosovë. Ai ka thënë se të gjithë në Kosovë kanë për të thënë shumëçka lidhur...

Historianët e Deçanit: Serbët gjenocidalë nuk kanë vend në Mushtishtë e as në Kosovë

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, shprehet e shqetësuar me dhunën e përdorur nga ana e Policisë së Kosovës ndaj...

13 të arrestuar në Mushtishtë, 1 polic i lënduar

Policia e Kosovës është përplasur të dielën me një grup protestuesish shqiptarë në fshatin Mushtishtë të Suharekës, që kanë bllokuar hyrjen në përpjekje të...

Intervenon policia në Mushtisht, ka të arrestuar dhe të lënduar

Ka eskaluar situata në Mushtisht të Suharekës, pasi policia ka nisur aksionin e largimit të protestuesve nga rruga. Policia është duke i shtyrë të tubuarit...

Banorët e Mushtishtit bllokojnë rrugën, nuk lejojnë kthimin e serbëve

Banorët e Mushtishtit kanë bllokuar rrugën kryesore të fshatit për të penguar ardhjen e paralajmëruar të ish-banorëve serbë. Serbët që jetuan në këtë fshat deri...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...