Protestat kundër korrupsionit, çdo ditë më masive

Protestat e organizuara nga një grup qytetarësh kundër korrupsionit në Kosovë, do të intensifikohen vazhdimisht dhe do të jenë më masive. Sipas organizatorit dhe pjesëmarrësve...

Kërcënohet Adem Grabovci

Në ndërtesën ku jeton shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Adem Grabovci është lënë një letër kërcënuese. Ndonëse në letër nuk...

Edhe Partia e Drejtësisë kundër demarkacionit

Tani kur u bë zyrtare dita e votimit të demarkacionit me Malin e Zi dhe deputetët kanë filluar t’i tregojnë votat e tyre qofshin...

Mustafa paralajmëron ndryshime në Qeveri, pas Demarkacionit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se procesi i riformatimit të Qeverisë, do të fillojë pas Demarkacionit me Malin e Zi. Ai ka thënë...

LDK e bashkuar në mbështetje të demarkacionit

LDK-ja ka thënë se në takimin e mbajtur dje nga Kryesia e kësaj partie ka pasur mbështetje të tërësishme për ratifikimin e vijës kufitare...

Delawie: Të ndiqen penalisht kriminelët

Në kuadër të festivalit të filmit të shkurtër dhe dokumentar DokuFest, sot është mbajtur një panel diskutimi për mungesën e përkushtimit të institucioneve për...

Dosja e shefave VI: Nervozizmi i Grabovcit për postin e Arbenita Pajazitit dhe implikimi...

Adem Grabovci ishte fortë i kënaqur me shërbimet që po ia kryente, Ilhami Gashi deri në momentin kur një kandidate e preferuar e tij...

Gjuha e politikanëve shqetësuese dhe e rrezikshme

Gjuha politike e deputetëve të partive në opozitë ditëve të fundit ka qenë e ashpër. Nga njëra palë janë përdorur epitete, të cilat po...

Tri javë “armëpushim” për demarkacionin

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që demarkacioni i kufirit me Malin e Zi të votohet në seancën e 1 shtatorit. Partnerët e koalicionit qeverisës...

Nëse kalon demarkacioni, pa viza në nëntor

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, thotë për “Zërin” se përfundimisht pa demarkacion, nuk do të ketë liberalizim të vizave për Kosovën. Ndërsa, nëse...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

INTERPOL-i, vetëm një dështim i radhës për politikën e jashtme të Kosovës

Kosova edhe këtë vit ka dështuar të bëhet pjesë e Organizatës Ndërkombëtare të Policisë, INTERPOL. Kjo është bërë e...

Neymar një muaj nuk do të mund të luaj futboll

Sulmuesi brazilian Neymar, i klubit francez Paris Saint-Germain (PSG), do të qëndroj një muaj larg fushës për shkak të lëndimit të marrë,...

Haradinaj kërkoi shtyrjen e votimit të Kosovës në INTERPOL

Kosova e ka tërhequr aplikacionin për anëtarësim në INTERPOL. Kjo është konfirmuar përmes një komunikate për media nga Zyra...

Marrëveshje e re për Brexit? Britania dhe BE nisin bisedimet në Luksemburg

Britania e Madhe dhe Bashkimi Europian ende nuk kanë mund të realizojnë një marrëveshje për ndarjen mes tyre. Ndërkohë, pas dështimeve të...

Kryeministri i Bullgarisë dënoi racizmin në futboll

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov ka dënuar sjelljen raciste të tifozëve të vendit të tij në futboll, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në veten e parë: Si e pranova Islamin nga golat e Muhamed Salah

Si një person që dashuron futbollin, tashmë e kam gjetur dikë që më inspiron me të vërtetë. Do të doja shumë që...

Specialja fton edhe dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim dy ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Fatmir Sopin dhe Sejdi Veselin. Këtë...