TIKA Turke vazhdon ndihmën për shëndetësinë kosovare

0
Zëvendësministri i Shëndetësisë Kadir Hyseini, Ministri i Administratës Publike Mahir Jagcilar, Ambasadorja e Turqisë në Kosovë Kiviclim Kiliç dhe përfaqësues të  i Agjensisë Turke...

Komuna e Prishtinës e bën një hap për Xhaminë e Madhe (Dokument)

0
Bashkësia Islame e Kosovës kishte kërkuar me ngulm që të gjendet vendi për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë, por kanë kaluar afro katër...

Borxhi i Kosovës mbi 840 milionë euro

0
Borxhi i përgjithshëm i shtetit të Kosovës konsiderohet më i ulëti në rajon dhe më gjerë. Sipas të dhënave të Ministrisë së Financave, borxhi total...

Apeli i jep të drejtë MPB-së për rastin e pasaportave

0
Gjykata e Apelit e kthen në ri gjykim, çështjen e padisë se Qeverisë së Kosovës kundër vendimit mbi kompetencën e Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit. Gjykata...

Fillimi i 2017-s do të jetë i “nxehtë”, Gjykata Speciale e nis aksionin e...

0
Njohësit e çështjeve juridike e ekspertët e Kushtetutës fajësojnë Bashkimin Evropian për mosfillimin e punës së Speciales, pasi që Kosova i ka përmbushur...

Vuçiq, ultimatum Listës Serbe

0
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, u ka dhënë ultimatum përfaqësuesve të Listës Serbe që deri më 31 dhjetor ta kthejnë në Qeverinë e Kosovës...

Shishani: Arrestimet e fundit nuk e zbehin imazhin e Policisë së Kosovës

0
Ish-kryeshefi i Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Fitim Shishani, ka thënë se imazhi i përgjithshëm i Policisë së Kosovës nuk është zbehur me arrestimin...

Numër i madh i fëmijëve me grip sezonal që kërkojnë ndihmë në QKUK

0
Drejtori i Klinikës së Pediatrisë në QKUK, Muharrem Avdiu ka thënë po vazhdojnë të trajtohen një numër i madh i fëmijëve që kanë gripin...

Aksident fatal në Lipjan, vdes një person

0
Tri vetura, në rrethana të panjohura janë përfshirë në një aksident komunikacioni në fshatin Qallapek të Lipjanit. Si pasojë e aksidentit ngasësi i njërës veturë...

Hetime të reja për krime lufte në rastin Limaj

0
Më 2 tetor 1998 persona të maskuar e me uniforma të UÇK-së kishin kidnapuar Ramiz Hoxhën nga fshati Bellanicë dhe Selman Binishin nga fshati...

Artikujt e fundit