Kim Mehmeti: Do të dëshiroja të mos votohet demarkacioni me Malin e Zi

Publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka thënë se do të donte që më 1 shtator të mos votohet për ratifikimin e...

Biden sot viziton Kosovën

Opozitarët kosovarë e vlerësojnë shumë të rëndësishme vizitën e zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden, në Kosovë, ndonëse ky i fundit nuk do t’i takojë. Ata...

PDK shkarkon 6 drejtorë të Ramadan Mujës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës njëherësh edhe kryeparlamenatri, Kadri Veseli ka filluar të tregojë muskujt në partinë e tij. Veseli ka qëndruar në Prizren...

Thaçi përkulet pranë lapidarëve serbë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi sërish është përkulur dhe ka vë kurora lulesh pranë lapidarëve të serbëve të vrarë në luftën e fundit në...

PD dënon ashpër sulmin ndaj xhamisë

Partia e Drejtësisë dega në Gjilan, denon aktin e dhunshëm në xhaminë e fahatit Velekincë. Dëmtimi i xhamisë në fshatin Velekincë dhe tentativa për ta...

Mustafa: Kosovën po e presin lajme të mira

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Majlinda Kelmendi ka sjellë gëzim në secilën familje. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës duan suksese...

Tërnava: Atakimi i objekteve fetare akt i papranueshëm

Bashkësia Islame e Kosovës me anë të një komunikate ka dënuar dëmtimin e xhamisë në Velekincë të Gjilanit. Në reagim thuhet se atakimi i objekteve...
video

Dosja e Shefave X: Grabovci-Veselit: Ti i merr vendimet, unë i zbatoj

Në periudhën kohore prej dy muajsh, Grabovci flet shpesh me Veselin në telefon. Mirëpo, Veseli është shumë i kujdesshëm në ato që thotë. Nuk...

O’Connell: Shteti s’bëhet me nepotizëm

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, duke i komentuar publikimet e përgjimeve të fundit të bisedave të Adem Grabovcit, Shefit të...

Hiqet barrikada vetëm në jug të urës së Ibrit, jo edhe në veri

Barrikadat u hoqën në pjesën jugore të urës së Ibrit, por në pjesën veriore vazhdojnë të ruhen nga Policia dhe KFOR-i. Barrikada në urën kryesore...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Egjipti vlon nga protestat anti-qeveritare: “ngrihu, mos ki frikë, Sisi duhet të ikë”!

Mijëra protestues kanë dalë në rrugë nëpër disa qytete në Egjipt, në një demostratë kundër Presidentit Abdel Fattah el-Sisi. Duke...

Burri nga Kosova mbyt gruan e tij duke e rrahur me shkop në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pasditën e së premtës në Vjenë. Një burrë 32 vjeç ka vrarë...

Shpërthim në Irak, 12 të vdekur

Së paku 12 persona e kanë humbur jetën ndërsa pesë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në qytetin Qerbela të Irakut, transmeton Anadolu...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues...

E shtuna e La Ligas, në fushë Barça dhe Atletico

Këtë të shtunë në ekranin e Supersport nuk mungon as La Liga që vjen me 3 ndeshje emocionuese dhe shumë të bukura për...

Prokurorë e gjykatës mund t’i nënshtrohen verifikimit

Procesi i verifikimit apo siç njihet ndryshe me termin “vetting”, po shihet si i domosdoshëm për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Hajnat vjedhin një shumë të parave në një pompë të derivateve

Një person ka raportuar në polici se dje në pompën e derivateve ku punon në Sllatinë të Fushë Kosovës, kanë hyrë dy...