Edhe Majlinda Kelmendi në pritje të Bidenit

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden dhe gruaja e tij Jill Biden, tashmë kanë shkelur tokën e Kosovës. Në pritje të tyre është presidenti i Kosovës,...

Joe Biden arrin në Kosovës

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, para pak çastesh ka mbërritur në Kosovë. Numri i dy i SHBA-ve së bashku me bashkëshorten...

VV: Nuk mjafton dorëheqja e Grabovcit, kërkojmë dorëheqjen e kokave të krimit Thaçit e...

Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar dorëheqjen e Adem Grabovcit nga pozita e Shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së. VV ka thënë se dorëheqja e tij është...

Dorëhiqet Adem Grabovci

Adem Grabovci ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së. Ai nëpërmjet një letre të dërguar në portalin “Indeksonline” ka shpjeguar...

Dënohet serbi që dëmtoi xhaminë në Velekincë të Gjilanit

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 1 (një) muaji të pandehurit...
video

Dosja e Shefave XI: Muja “spiunon” bashkëpartiakët te shefi

Ish-deputeti i PDK-së, Shaip Muja, ishte shumë aktiv në komunikimet me Adem Grabovcin. Atë e informon për secilin aktivitet. Muja, gjatë bisedave telefonike sulmon...

O’Connell: Me demarkacion bëni çfarë të doni

Luftimi i korrupsionit dhe i krimit të organizuar, si dhe keqpërdorimi i institucioneve të shtetit nga partitë duket të jetë më me rëndësi për...

Rrethoja me pllaka metali, “barrikadë” që ndan Mitrovicën

Rrethoja me pllaka metali në cep të urës në pjesën veriore nuk është prekur të dielën. Atë e sigurojnë pjesëtarët e Policisë së Kosovës,...

Kim Mehmeti: Do të dëshiroja të mos votohet demarkacioni me Malin e Zi

Publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka thënë se do të donte që më 1 shtator të mos votohet për ratifikimin e...

Biden sot viziton Kosovën

Opozitarët kosovarë e vlerësojnë shumë të rëndësishme vizitën e zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden, në Kosovë, ndonëse ky i fundit nuk do t’i takojë. Ata...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Peshqit ngordhin nga helmimi në Drinin e Bardhë

Një dukuri aspak e këndshme është duke ndodhur në lumin Drini në Prizren Aty peshqit...

Kjo është Kryesia e re e LDK-së që nesër zgjedh kandidatin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, nga ku është zgjedhur edhe Kryesia e re e partisë.

Samiti i G7-s pritet me tensione

Nga mosmarrëveshjet tregtare ShBA-Kinë te protestat në Hong Kong, samiti i udhëheqësve të G7-s pritet të karakterizohet nga tensioni. Presidenti, Emmanuel Macron, mikpritësi i...

Zjarret në Lezhë dhe Gjirokastër, Meta kërkon koordinim të shpejtë të institucioneve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaron se është duke ndjekur me shumë shqetësim situatën aktuale të shkaktuar nga përhapja masive e zjarreve në disa...

Kanadaja kundër kthimit të Rusisë në grupin G8

Kanadaja ka kundërshtuar idenë që Rusia të kthehet në grupin G8, duke theksuar se ajo nuk duhet të mirëpritet përsëri derisa të tregojë...

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë në gjetjen e një personi të rrezikshëm i cili dyshohet për përdorim të armëve dhe vjedhje...

Kjo është përgjigja e kompanisë “Pastrimi” pas aksidentit në Prishtinë

Një kamion i kompanisë “Pastrimi” në Prishtinë ka shkaktuar aksident, ku janë lënduar tre persona dhe janë dëmtuar nëntë vetura.