Mustafa e Markoviq takohen në Shkodër për Demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe homologu i Malit të Zi, Dushko Markoviq kanë zgjedhur Shkodrën për një takim pa praninë e gazetarëve, njofton...

Kryeministri Mustafa i tonditur nga sulmet terroriste në Stamboll

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur i tronditur pas sulmeve në Stamboll, që lanë të vdekur dhjetëra njerëz dhe qindra të tjerë u...

Pensionet e veteranëve, të hënën

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës deri në fund të kësaj jave nuk i kanë marrë pensionet e tyre. Qeveria e Kosovës ka njoftuar se...

O’Connell për shpërthimin në Turqi: Tjetër ngjarje e tmerrshme

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes një postimi në Facebook është shprehur i shqetësuar në lidhje me shpërthimin që ka ndodhur më herët...

Mustafa: Do të eleminojmë çdo formë të cenimit të të drejtave të njeriut

Në Ditën Ndërkombëtare të Drejtave të Njeriut, kryeministri I Kosovës Isa Mustafa ka thënë se kosovarët të cilit ishin të okupuar për shumë vite,...

Dy miliardë euro dërgesat e Diasporës Shqiptare

Aleanca Kosovare e Biznesit po vazhdon promovimin e prodhimeve „ Made in Kosova“ neper vendet e BE ne kuadër të Javëve të Biznesit Kosovare...

Ish-ushtari i UÇK-së: Hiqeni murin ose do ta copëtoj me çekan

Ish-ushtari i UÇK-së, njëherësh anëtari i LDK-së Jon Harrison, është shprehur kundër ndërtimit të murit në afërsi të urës së Ibrit në Mitrovicë. Në një...

IKSHP: Situata shqetësuese nga ndotja e ajrit, jep propozime urgjente

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dhënë disa propozime për institucionit lidhur me ndotjen e ajrit në Prishtinë. Sipas IKSHP-së efektet afatshkurta të aerondotjes nga...

Rusia i konfirmon përkrahjen Serbisë për Kosovën

Serbia mund të llogaris në përkrahjen e Rusisë në ruajtjen e sovranitetit dhe integritetit territorial të saj. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Punëve...

Emergjenca me shumë pacientë e me pak kapacitete

Në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, për 11 mujorin e vitit 2016 kanë kërkuar ndihmë mbi 52 mijë persona, çka ka...