Mustafa: Qeveria përkrah kompanitë që eksportojnë shërbime jashtë vendit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot kompaninë e teknologjisë informative “3CIS”. Ai vlerësoi lartë sukseset e kompanisë në tregun ndërkombëtar lidhur me punën,...

Miratohet Ligji që i mbron lajmet 12 orë nga riprodhimi

Kosova dje ka miratuar plotësim ndryshimin e Ligjit për të drejtat e autorit dhe të drejtat e përafërta. Përmes këtij plotësim-ndryshimi të këtij ligji është...

Kuvendi kërkon lirimin e Nehat Thaçit, nuk pezullohen bisedimet me Serbinë

Kuvendi i Kosovës me 51 vota për, 13 kundër dhe 8 abstenime miratoi Rezolutën e propozuar nga deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend...

Dialogu me Serbinë, arsyeja e bllokimit të rezolutës për Nehat Thaçin

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti tha se duhet të dëgjohen të gjitha propozimet dhe të nxirret një rezolutë...

Propozohet rezolutë e re për Nehat Thaçin

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka propozuar një rezolutë të re për Nehat Thaqin, i arrestuar në Serbi. Zemaj së bashku me...

Dështon rezoluta për Nehat Thaçin

Rezoluta e iniciuar nga deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, ka dështuar pasi një nga pikat për ndërprerjen e bisedimeve me...

Hoxha: Nuk do të lejojmë shpenzimin e buxhetit të shtetit për pronën e konfiskuar

Ministrja Dhurata Hoxha dhe krerët e lartë të Prokurorisë dhe Gjyqësisë vizituan Depon qendrore të Agjencisë për Administrimin e Pasurisë së sekuestruar dhe konfiskuar....

Qeveria fton Listën Serbe për dialog

Disa ditë pas bojkotimit të institucioneve qe po i bën Lista Serbe, qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Isa Mustafa, ka vendosur të ftojë...

Letrat e Thaçit mes nxitjes së Prokurorisë dhe kamuflazhit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ditën e hënë, i dërgoi katër letra në drejtim të Prokurorisë për të kërkuar nga ata që të fillojnë...

“Srpska” mund të zëvendësohet

Përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës thonë se nëse Lista Serbe vazhdon bojkotimin e punës së institucioneve të Kosovës përfaqësuesit e këtij subjekti politik mund...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Arrestohet në Prishtinë serbi i dyshuar për krime lufte

Një serb është arrestuar si i dyshuar për krime lufte në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur...

KQZ-ja nis shqyrtimin e zarfeve me fletvotime të ardhura nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tani ka filluar shqyrtimin dhe vlerësimin e zarfeve të supozuara me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

Britani, gjenden 39 kufoma brenda një kamioni nga Bullgaria

Policia britanike ka njoftuar se janë gjetur kufomat e 39 personave në një kamion në një park industrial në Thurrock të Anglisë,...

Skandaloze: Man Utd e vendos sërish Kosovën si pjesë të Serbisë

Intervistë me mesfushorin e vet serb, Nemanja Matic, e ka shfaqur Kosovën pjesë të Serbisë gjatë ditës së djeshme.

Parlamenti britanik voton kundër përshpejtimit të Brexit-it

Kryeministri britanik Boris Johnson u pajtua që qeveria ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in...

Senati amerikan miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Senati amerikan miratoi rezolutën për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për...

Zidane flet pas përformancës tjetër zhgënjyese të Hazard

Zinedine Zidane këmbënguli se forma e Eden Hazard nuk është asgjë për t'u shqetësuar pasi belgu vuri një paraqitje zhgënjyese në fitoren...