Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun!

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë...

Tryezë e re pozitë-opozitë para një shtatorit

Një tryezë e re diskutimi mes pozitës dhe opozitës mund të jetë e mundur para 1 shtatorit. Një përpjekje për t’i ulur liderët partiak rreth...

Oborri i shkollës shndërrohet në parking për mërgimtarët

Drejtori i shkollës “Gjergj Serreqi” në Ferizaj, Milazim Derguti, ka shndërruar oborrin e kësaj shkolle në parking për mërgimtarët. Këtë ide të drejtorit e ka...

Tahiri: Nesër fillon heqja e barrikadës dhe revitalizimi i urës mbi lumin Ibër

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar se nesër, më 14 gusht, fillojnë punimet për heqjen e barrikadës dhe revitalizimin e urës mbi lumin...

Të rinjtë kosovarë pa perspektivë, por jo të pashpresë

Në Kosovë, pjesa më e madhe e popullatës janë të rinjë, me një mesatare prej 29,5 vjet, e që vlerësohet se është vendi me...

Gërvalla apelon deputetët: Me çdo kusht duhet ta ndaloni aktin e tradhtisë

Aktivistja e LDK-së në diasporë, Donika Gërvalla- Schwarz ka deklaruar se marrëveshja e demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, e cila pritet të...

Mustafa: Ata që thirren në rugovizëm, të kenë besim në SHBA-të

Në vigjilje të vizitës të Zëvendëspresidentit të SHBA-së,Joe Bajden, kryeminsitri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kjo është një ngjarje e madhe dhe...
video

Dosja e Shefave IX: Shteti në shërbim të djemve të Adem Grabovcit

Djemtë e Adem Grabovcit, kishin qasje të pakufizuar në kabinetet e ministrave. Ata, kishin autorizime nga i ati që shokun e tyre, Fidanin ta...

Tetë deputetë të koalicionit, kundër demarkacionit

Deputetët e “padëgjueshëm” të PDK-së dhe të LDK-së mund t’ia pamundësojnë “koalicionit të elefantëve” ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e...

Koalicioni PDK-LDK para goditjes së madhe

Pritja e seancës së një shtatorit, kur deputetët do të duhej të votonin për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi është e frikshme...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ekipi Negociator nuk kanë qenë të informuar për takimin e fshehtë të Berlinit

Dje në Berlin të Gjermanisë është mbajtur një takim i fshehtë në mes të Kosovës dhe Serbisë, ku kanë marrë pjesë edhe...

Haradinaj: Nëse udhëzimi për homologim shkel ligjin, anulohet menjëherë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse Udhëzimi Administrativ që rregullon fushën e homologimit të automjeteve, i nxjerrë nga Ministria...

Darkë e fshehtë në Berlin për Asociacionin me kompetenca ekzekutive

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është kritikuar në vazhdimësi për mungesë transparence. Jo rrallëherë është aluduar edhe për...

24 nxënës largohen nga testi i maturës

Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka mbajtur sot takimin e radhës, ku ka analizuar raportet e ardhura nga terreni pas përfundimit të...

Zyrtare: Ferronikeli-AC Milan më 10 gusht në “Fadil Vokrri”

Klubi i Futbollit Ferronikeli do të zhvilloj një ndeshje miqësore me gjigandin italian AC Milan. Lajmi bëhet i ditur...

Pozitë e opozitë, zyrtarët e lartë shtetërorë që kanë aktakuza

Largimi i Besim Beqajt nga posti i ministrit, Agim Çekut nga pozita e zëvëndësministrit, dhe disa zyrtarëve të tjerë të PDK-së, po...

Kjo është pasuria e funksionarëve të PDK-së që u larguan pas vendimit të Veselit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli përmes një konference për media gjatë ditës së djeshme bëri të ditur se do të lirojë nga...