“Korrupsioni nuk luftohet nga të korruptuarit”

Korrupsioni vazhdon të mbetet kanceri i shtetit të Kosovës, raporton KTV. Ky fenomen, sipas ambasadorit amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, nuk mund të eliminohet lehtë,...

Polemika të ashpra në seancën për mbrojtjen e luftës së UÇK-së

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar seancën e jashtëzakonshme me temën “Mbrojtja e vlerave të luftës së UÇK-së”, e thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës,...

Ramiz Kelmendi emërohet zëvendëskryeministër

Qeveria e Kosovës bën të ditur se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ramiz Kelmendit në postin...

Latif Gashi lirohet nga burgu

Ish-deputeti i PDK-së, Latif Gashi është lirar nga burgu i Smrekonicës në bazë të vendimit të Panelit për Lirim me Kusht. Lajmin për ...

Kocijançiq: Nuk jemi në dijeni që Prishtina ka vënë kushte të reja për dialog

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme, Maja Kocijançiq, ka thënë se Komisioni Evropian nuk është informuar për dokumentin e Prishtinës në...

Delawie: Duhet të luftohen njerëzit e krimit

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka deklaruar se njerëzit e krimit dhe korrupsionit duhet të luftohen. Delawie në tryezën e Institutit të Kosovës për Drejtësi, me...

BE kërkon nga deputetët të mos i kontestojnë vendimet e gjykatave

Në një deklaratë për KALLXO.com, Zyra e BE-së tha se deputetët duhet që ta kenë në konsideratë ndarjen e pushteteve dhe të mos përzihen...

Koalicioni, ‘nën hetime’

Për afro dy vjet koalicioni qeverisës PDK - LDK është përballur me sfida të shumta. Përveç mosarritjes së objektivave qeveritare, siç është liberalizimi i...

Koci: Nuk i frikësohem Gjykatës Speciale

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci, i cili në luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka qenë zëvendëskomandant i Brigadës 114 dhe shef për...

Veteranët kërkojnë që lufta e UÇK-së të mbrohet me ligj

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, i ka quajtur absurde dhe të motivuara politikisht dënimet ndaj...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

PZAP paralajmëron gjoba për shkelje të rregullave zgjedhore

Subjektet pjesëmarrëse në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, paralajmërohen nga Paneli për Ankesa dhe Parashtresa se i presin gjoba nga më të...

Formacionet e super ndeshjes: PSG – Real Madrid

Paris Saint-Germain dhe Real Madrid ballafaqohen sonte në Ligën e Kampionëve. Real Madrid është mysafir i Paris Saint-Germain në...

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...