“Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar”

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për mandatar....

Kushtetuesja refuzon kërkesën e Listë serbe për Ligjin e Trepçës

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e listës Serbe për vlerësimin e kushtetushmërisë për Ligjin e Trepçës duke e cilësuar se Gjykata nuk mund...

Kurti e quan cinike BE-në dhe Amerikën, thotë se Kosova humb territor nga Demarkacioni

Albin Kurti, kryetar i Vetëvendosjes ka drejtuar akuza nga bashkësia ndërkombëtare, në lidhje me thirrjet e tyre për ratifikimin e Demarakcionit. Në një postim...

Parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se moti në pesë ditët e ardhshme do të jetë i nxehtë, me temperatura që kalojnë mbi 20 gradë...

Njihuni me hoxhën nga Peja që merret me sporte ekstreme (Video)

Imami Gazmir Sahara merret me hajking, ngjitje në shkëmbinj, kërcime në ujë dhe kamping. Ky imam nga Peja i takon gjeneratës së re të studiuesve...

Mitrovicë, ndalohet shitja e alkoolit dhe duhanit për personat nën 18 vjeç

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Mitrovicës ka marrë vendim që të ndalohet shitja e pijeve alkoolike dhe duhanit për personat nën 18 vjeç. Kjo...

Presidenti Thaçi: Nuk do të ketë as ndarje, as autonomi e as shkëmbim territoresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e thirrur për media ka diskutuar sërish për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë. (I plotësuar 11:55) – Thaçi ka...

“E turpshme si Qeveria e Kosovës e nderon një kriminel”

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci, iu duk e panevojshme që Qeveria nisi mbledhjen e sotme me një minutë heshtje në nderim të Oliver...

53 milionët e humbur, flet Lekaj

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, edhe njëherë ia ka vënë fajin ish-ministrit, Lutfi Zharku, për 53.1 milionë euro që duhet t’i paguhen kompanisë “Bechtel...

Rasti i të miturës në Drenas, një muaj paraburgim për policin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.