Hoxhaj kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet e Organizatës për Bashkëpunim Islamik

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, sot është takuar me Iyad Amin Madani – sekretar i përhershëm i Organzatës për Bashkëpunim...

Qeveria e Kosovës i ofron ndihmë Italisë pas tërmetit

Qeveria e Kosovës ka shprehur solidaritetin e plotë me qytetarët dhe Qeverinë italiane, në këto momente të vështira, duke i uruar shërim të shpejt...

Tahiri: Heqja e barrikadave në veri, sukses i marrëveshjeve të Brukselit

Ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë se heqja e barrikadave është një zhvillim pozitiv, e sidomos pasi është bërë...

Krasniqi: Njerëzit që përfituan në emër të UÇK-së, po e përndjekin Limajn

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, aktakuzën e fundit ndaj Fatmir Limajt e quan përndjekje Krasniqi thotë se Limaj po përndiqet...

Zgjedhjet, rrugëdalja e vetme

Vazhdimi i mandatit aktual qeverisës është vënë në pikëpyetje, pasi Qeveria ka humbur numrat në Kuvend. Jetëgjatësia e Qeverisë po cenohet jo vetëm nga presioni...

Akrepat nga sot një orë prapa

Në mesnatën e sotme akrepat e orës kanë lëvizur për 60 minuta mbrapa, nga ora 3:00 akrepat e orës kanë lëvizur në ora 2:00. Ndërrimi...

Sot shpallet pavarësia e Çamërisë

Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas, sot do ta shpallë mëvetësinë e Çamërisë dhe do t’i zgjedh institucionet udhëheqëse që do ta çojnë...

Gjermania dhe Britania bllokojnë Serbinë drejt BE-së, shkaku i Kosovës

Dy shtete anëtare të BE-së, Gjermania dhe Britania e Madhe po e bllokojnë Serbinë drejt hapjes së kapitujve, ndërsa kushti i vetëm është marrëveshja...

Bahtiri: Me largimin e barrikadës po ndodh bashkimi i Mitrovicës

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se me largimin e barrikadës së fundit e cila kishte mbetur në Veriun e kësaj...

Kosova pa barrikada, e fundit u hoq në veri të Mitrovicës

Sonte është larguar barrikada afër Shkollës Teknike në Mitrovicë, e cila ishte vendosur në vitin 2011. Mirëpo, kjo ishte barrikada e fundit në veri, e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Nuk ka fitues në zgjedhjet e Izraelit

Me 90% të kutive të votimit të numërura deri në orën 06:30, zgjedhjet në Izrael nuk kanë nxjerrë një fitues. Partia Likud,...
video

Video/ Ja çfarë do të ndodhte nëse SHBA dhe Rusia nisin një luftë tjetër

Çfarë do të ndodhte në qoftë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia do luftonin kundër njëra tjetrës në një luftë...

PZAP paralajmëron gjoba për shkelje të rregullave zgjedhore

Subjektet pjesëmarrëse në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, paralajmërohen nga Paneli për Ankesa dhe Parashtresa se i presin gjoba nga më të...

Formacionet e super ndeshjes: PSG – Real Madrid

Paris Saint-Germain dhe Real Madrid ballafaqohen sonte në Ligën e Kampionëve. Real Madrid është mysafir i Paris Saint-Germain në...

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...