Lista Serbe do ta dërgojë Ligjin për Trepçën në Gjykatën Kushtetuese

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, tha se me rastin e miratimit të Ligjit të "Trepçës", Lista Serbe ka...

Irinej: Kosova është Jerusalemi i Serbisë

Patriarku serb, Irinej, ka vazhduar me deklarata politike, duke e quajtur Kosovën "Jerusalem i Serbisë". Këto deklarata ai i ka bërë gjatë një interviste televizive...

Konjufca: Klani “Pronto” e kontrollon drejtësinë

Shefi i Grupit parlamentar i lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës ka folur për arrestimin e aktivistëve të Vetëvendosjes,...

KMDLNj: Seancë e kotë për lirimin e Nehat Thaçit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në një komunikatë për media thekson se seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës...

Kuvendi mban dy seanca, diskutohet për Thaçin

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot dy seanca, në njërën prej të cilave do të mbahet debat parlamentar me rastin e arrestimit të...

13 mijë automjete me targa prej letre

Rreth 13 mijë automjete në Kosovë janë duke qarkulluar me targa prej letre. Para pak kohësh Zyra e Prokurimit e Ministrisë së Punëve të...

Krijohet task-forcë për lirimin e Thaçit

Janë bërë dy javë prejse komandanti i Policisë në Mitrovicë, Nehat Thaçi, është arrestuar nga policia serbe nën dyshimet për “Terrorizëm”. Thaçi dje ka dalë...

Komuna e Prishtinës ende s’po i jep leje BIK-ut për xhaminë qendrore

Kanë kaluar plotë 3 vite që kur ishte vënë gurthemeli për ndërtimin e xhamisë së madhe në Prishtinë. Që nga viti 2012 Bashkësia Islame e...

Kryeprokurori i Shtetit nis shqyrtimin e 4 letrave të Presidentit Thaçi

Për një përgjigje më specifike ai sugjeron që të pritet deri nesër kur do t’i mbledhë kryeprokurorët e prokurorive themelore në qendrat e Kosovës. Kryeprokurori...

Mustafa: Franca përkrahëse e madhe e Kosovës në proceset eurointegruese

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ambasadorin e ri të Francës në Kosovë, Didier Chabert. Duke i uruar suksese gjatë misionit në Kosovë,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...

Kryeministri britanik quhet “i pasjellshëm” për vizitën në Francë

Kryeministri britanik, Boris Xhonson, u fotografua me këmbën e ngritur mbi tryezë gjatë një takimi me presidentin francez, Emanuel Makron, në Pallatin...

Veseli: Institucionet fetare, rol të madh në edukimin e qytetarit me vlera morale dhe...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se institucionet fetare kanë rol të madh në edukimin e qytetarit...

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Mikroplastika në ujin e pijshëm nuk përbën ende rrezik për shëndetin

Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se nivelet aktuale të mikroplastikës, të pranishme në ujin e pijshëm, nuk përbëjnë ende rrezik për shëndetin,...