Porosia e QUINT-it: Mos rrezikoni

Vendet e QUINT-it presin që autoritetet kosovare të konsultohen me ta rreth ndërrimit të misionit të FSK-së. Sipas tyre, për Kosovën duhet të jetë...

Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Organizata e quajtur “Syri i Popullit” përmes një komunikatë që u është dërguar medieve e ka marrë përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit. Në komunikatën...

Ç’thonë qytetarët për aktakuzën e ngritur ndaj Dr. Shefqet Krasniqit (Video)

Qytetarët: Akuza ndaj hoxhë Shefqet Krasniqit, e padrejtë dhe si e tillë duhet të hiqet Aktakuza e Ngritur ndaj ish-imamit të Xhamisë së Madhe në...

Një muaj paraburgim për Murat Jasharin dhe Avni Llumnicën

Avokati i Murat Jasharit, Emrush Kastrati, të martën bëri të ditur se klientit të tij i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh...

“Po të ishte islami fe e urrejtjes, nuk do të kishte kaq shumë myslimanë...

Sekretari i përgjithshëm i Ligës së Botës Islame, Muhammed bin Abdulkerim Al Isa, ka vizituar sot Fakultetin e Studimeve Islame. Ai me këtë rast, ka...

Thaçi: Iu garantoj se SHBA dhe NATO e mbështesin transformimin e FSK-së

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka garantuar se SHBA dhe NATO e mbështesin transportimin e FSK-së në Ushtri. “Iu garantoj se SHBA dhe NATO e...

FMN aprovon 100 milionë euro për Kosovën

Ministri i Financave Avdullah Hoti dhe Shefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar në Kosovë Ruud Vermeulen dhe Guvernatori i BQK-së Bedri Hamza kanë mbajtur sot...

Thaçi, Veseli, Limaj e Ahmeti, pjesë e listës së sulmuesit të Vllasit

Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës arrestoi Murat Jasharin, si të dyshuarin kryesor për sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi. Mirëpo, cak i Jasharit dhe...

Thaçi vlerëson kontributin e botës islame për Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi priti në takim sekretarin e Ligës së Botës Myslimane, Muhamed Bin Abdel Kerim el Isa, i cili po qëndron në Kosovë...

Ministria e Forcës së Sigurisë ia dorëzon ekzekutivit Projektligjin me opinionet e saj

Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do t’ia dorëzojë Projektligjin për FSK-në Qeverisë së Kosovës. Kështu ka thënë dje ministri Haki Demolli në...