Thaçi mbetet në burg

Gjykata Speciale në Beograd i ka hedhur poshtë propozimet e mbrojtjes së drejtorit të Policisë së rajonit Mitrovicës Nehat Thaçi që t’i ndërpritet paraburgimi...

Arrihet marrëveshja, nxënësit e Luginës me tekste shkollore nga Shqipëria

Për herë të parë, u dakordua marrëveshje konkrete për banorët e Luginës së Preshevës. “Problemit të zgjidhjes së teksteve shkollore po i vjen fundi. Gjatë...

Qeveria: Nuk do të vonohet shumë riprocedimi i demarkacionit

Bojkotimi i institucioneve të Kosovës nga ana e Listës Serbe ka zbehur edhe më shumë mundësinë e riprocedimit të marrëveshjes për demarkacionin me Malin...

Nuk ka hetim për listat e veteranëve

Nuk ka filluar asnjë hetim për akuzat e drejtuara ndaj listave të veteranëve. Edhe pse një akuzë e tillë u drejtua nga kryeministri Isa...

Raportet e mira Shqipëri-Serbi i ndihmojnë Kosovës

Marrëdhëniet e mira midis Shqipërisë dhe Serbisë vetëm sa i ndihmojnë Republikës së Kosovës, por assesi nuk e dëmtojnë atë. Kështu ka vlerësuar politologu Ramush...

Shqetësues numri i të infektuarve me sëmundje ngjitëse në Kosovë

Në Kosovë, gjatë vitit, infektohen me sëmundje ngjitëse rreth 100 mijë njerëz. Sipas zyrtarëve shëndetësorë, numri i rasteve të reja që infektohen me sëmundje...

Vihet gurthemeli i xhamisë në fshatin Nasalë të Gjilanit

Fshati Nasalë, i Komunës së Gjilanit shumë shpejt do të bëhet me xhami, ngase sot në prani të shumë besimtarëve myslimanë dhe përfaqësuesve të...

Tahiri: BE-së ia dërguam listat e të pagjeturve në 2011-ën

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri u takua sot me përfaqësuesit e Komisionit Qeveritar dhe familjarët e personave të pagjetur me të cilët bisedoi për...

Turqia pritet të investojë në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Nexhat Demaku, ka pritur në takim ambasadoren e Turqisë në Kosovës, Kivilcim Kiliç me të cilën kanë diskutuar për...

Qytetarët e Kosovës jetojnë në mjedisin më të ndotur në rajon

Banorët e Kosovës kërcënohen nga mjedisi i ndotur jetësor i cili po ndikon në rritjen e numrit të sëmurëve nga mushkëritë dhe sëmundjet tjera...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shtyhet për disa orë fluturimi i Haradinajt për në Hagë

Është shtyrë fluturimi i Ramush Haradinajt për në Hagë. Kryeministri në detyrë raportohej se do të udhëtonte me fillim...

3 vite kimioterapi dhe operacione, e reja mëson se diagnoza ishte e gabuar

Sarah Boyle, iu nënshtrua kimioterapisë dhe një mastektomie të dyfishtë pasi u diagnostikua gabimisht me kancer në gji. 28...

Trump: Afganistanin brenda një jave e fshij “nga faqja e dheut”

Presidenti Donald Trump tha të hënën se ai mund ta fitojë luftën në Afganistan brenda një jave, por nuk dëshiron të vrasë...

Haradinaj para nisjes në Hagë: Luftëtarët e lirisë gjithmonë ishin të rreshtuar me të...

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj është nisur për në Aeroportin e Prishtinës nga ku do të niset për në Hagë.

Kosova përballë zgjedhjeve pa reformat e filluara para 8 vjetëve

Kosova po shkon drejt zgjedhjeve të reja pa përmbyllur reformën zgjedhore, e cila ishte iniciuar në vitin 2011. Mungesa...

Jakup Krasniqi niset për në Hagë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, njëherësh ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, është nisur drejt Holandës ku është thirrur...

Netanyahu lavdëron Sisin: Përshtypje të shkëlqyeshme nga lidershipi i tij

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka lavdëruar presidentin e Egjiptit, Abdulfattah al-Sisi, duke thënë se ka fituar përshtypje “të shkëlqyera nga lidershipi...