Ymeri: Ligji kushtëzon privatizimin e Trepçës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri duke folur rreth projektligjit për Trepçën fillimisht ka folur për rëndësinë e saj në ekonominë e Kosovës, në...

Beqiri: Projektligji për Trepçën të mos na ndajë në etni dhe parti

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se projektligji për Trepçën simbolizon shumë çka për qytetarët dhe shtetin e Kosovës. Sipas tij,...

Mustafa prezanton projektligjin për Trepçën, e quan jetik

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka prezantuar para deputetëve projektligjin e ri për Trepçën. Mustafa e ka konsideruar këtë projektligj si jetik për Trepçën, duke...

Lëvizja Vetëvendosjes dhe Lista Serbe, kundër projektligjit për Trepçën

Lëvizja Vetëvendosjes dhe Lista Serbe kanë kundërshtuar propozimin e shefit të grupit parlamentar të LDK-së, që projektligji për Trepçën të jetë pikë e rendit...

Ymeri: Projektligji nuk e shpëton Trepçën

Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, në një publikim të vetin në Facebook, ka bërë shumë vërejtje në Projektligjin për Trepçën që sot priret të...

AAK dhe Nisma kërkojnë ndërprerjen e dialogut me Serbinë

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Qeverisë së udhëhequr nga Isa Mustafa të mos eksperimentoj me temat që s’kanë të bëjnë...

Hasani: Mos i helmoni fëmijët me alkool e duhan

Zyra e Rinisë Evropiane të Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë që të shtojë aktivitetin e saj në mbrojtjen e fëmijëve nga blerja...

Serbët e Veriut sërish bllokojnë rrugët me protesta kundër ligjit për Trepçën

Serbët e Veriut të Kosovës, e kanë bllokuar rrugën kryesore Prishtinë – Rashkë. Ata sërish kanë protestuar në Rudare afër Zveçanit, kundër ligjit për Trepçën...

Thaçi në Vjenë me homologët e tij nga rajoni diskuton për integrimin e Ballkanit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të udhëtojë sot për në Austri, me ftesë të Lëvizjes Paneuropa, e cila këtë vit shënon...

Opozita sot në Kuvend, pavarësisht vërejtjeve në Projektligjin për “Trepçën”

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancën plenare ku pikë e rendit të ditës do të jetë edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Deri në orë 13:00, kanë dalë në votime 20.45% të votuesve në Maqedoni

Deri në orë 13.00, në 75.57% të vendvotimeve kanë dalë në votime 20.45% të votuesve apo gjithsej 284 942 votues.

Arabi Saudite, parandalohet sulm terrorist ndaj një stacioni policor

Policia saudite ka vrarë 4 persona të armatosur dhe parandaloi përpjekjen e tyre për të sulmur stacionin e policisë në veri të...

Trofeu i Premier Ligës po e ndjek Liverpoolin, udhëton nga Anfield në Cardiff City

Mediumi anglez Sky Sports e ka ekspozuar sot trofeun e Premier Ligës angleze në ambientet e...

Protesta e parë e Vetëvendosjes, të premten para Prokurorisë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar se të premten e ardhshme, në orën 15, do të nisin protestën e...

Reka: Zgjedhjet paralajmërim për një faqe të re në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim...

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Të paktën 10 ushtarë të gjeneralit Khalifa Haftar, përfshirë një komandant u vranë në përleshjet e...

Erdoğan: Sulmet terroriste në Sri Lankë, kundër gjithë njerëzimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter ka dënuar sulmet terroriste ndaj kishave dhe hoteleve...