Mustafa: Vizita e Bidenit, pozitive për marrëdhëniet Kosovë-SHBA

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden, ka thënë se takimi ishte shumë i frytshëm. Ai në një postim...

Thaçi: Pa Demarkacionin dhe Asociacionin, Kosova do të jetë e izoluar dhe e lënë...

Presidenti i Republikës së Kosovës, në konferencën e përbashkët me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden ka thënë se edhe çështja e shënimit të vijës kufitare...

Biden: Largoni zyrtarët e akuzuar dhe të dënuar nga detyrat e shërbimit publik

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se korrupsioni është kancer, dhe nëse nuk e trajtoni këtë, mundësia për të ecur përpara nuk do të...

Joe Biden sot takohet me kryeministrin dhe presidentin

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka arritur mbrëmë në Kosovë. Ai sot do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa...

Riformatimi i Qeverisë, i vështirë

Partnerët e koalicionit qeverisës janë pajtuar për riformatimin e Qeverisë. Megjithatë, sipas tyre, ky është një proces i vështirë, prandaj nuk japin afate kohore...

Demarkacioni u bë gabimisht

Shefi i Katedrës së Gjeodezisë në Universitetin e Prishtinës, Përparim Ahmeti ka bërë me dije se procesi i demarkacionit me Malin e Zi është...

Edhe Majlinda Kelmendi në pritje të Bidenit

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden dhe gruaja e tij Jill Biden, tashmë kanë shkelur tokën e Kosovës. Në pritje të tyre është presidenti i Kosovës,...

Joe Biden arrin në Kosovës

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, para pak çastesh ka mbërritur në Kosovë. Numri i dy i SHBA-ve së bashku me bashkëshorten...

VV: Nuk mjafton dorëheqja e Grabovcit, kërkojmë dorëheqjen e kokave të krimit Thaçit e...

Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar dorëheqjen e Adem Grabovcit nga pozita e Shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së. VV ka thënë se dorëheqja e tij është...

Dorëhiqet Adem Grabovci

Adem Grabovci ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së. Ai nëpërmjet një letre të dërguar në portalin “Indeksonline” ka shpjeguar...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Veseli paralajmëron seancën për buxhetin më 31 janar

Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme ka vendosur që të hënën (21 janar) të mbahet seanca plenare e Kuvendit të Republikës...

FSHMN bojkoton mësim, s’ka kushte për punë

Fakulteti i Shkencave Matematike-Natyrore (FSHMN), ka marrë vendim për bojkotim të procesit mësimor. Tahir Arbneshi, dekan i FSHMN-së, tha se ky është vendim...

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën...

Ndonëse pa dëshirën e tij është emëruar komandant i Brigadës 124 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Tara thotë se ka luftuar...

Mjekët në grevë, i moshuari në gjendje të rëndë, nuk e mjekojnë (Video)

Është duke vazhduar greva nëpër institucionet shëndetësore në Kosovë. Derisa mjekët kërkojnë rritje page, pacientët janë ata që vuajnë pasoja. Një rast i tillë...

Norvegjia ka nevojë për punëtorë nga vendet e treta, paga është marramendëse

Edhe Norvegjia u është bashkuar shteteve si Zvicra, apo Gjermania që kërkojnë punëtorë. Këto vende kërkojnë punëtorë për shkak të plakjes së popullsisë...

Greva e kirurgëve po u kushton shtrenjtë pacientëve, ftohen organet e drejtësisë për të...

Kanë kaluar rreth një muaj prej kur mjekët kirurgë të Kosovës janë në grevë. Aktualisht në grevë janë rreth 200 kirurgë në gjithë...

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, ushtria dhe taksa tensionuan situatën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare...