Dështimet e pasluftës

Siguria dhe stabiliteti i Kosovës po cenohen seriozisht si pasojë e vendimeve të gabuara, sidomos atyre në periudhën pas Pavarësisë. Njohës të rrethanave kanë...

Banorët e Rugovës: Demarkacioni na lë pa bukë

Banorët e rajonit të Rugovës thonë se me demarkacionin me Malin e Zi nuk po humbet vetëm toka e Kosovës, por edhe buka e...

Daçiq: Shqiptarët që po luftojnë sot për ISIS-in, dje luftonin për UÇK-në

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se shumë ekstremistë që vinë nga Kosova e tani luftojnë në Lindjen të...

Të gjithë në Romë, s’mbetet kush për të qeverisur

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Isa Mustafa, gjenden në Romë të Italisë. Në intervale të ndryshme...

Hahn: Liberalizimi i vizave varet nga demarkacioni

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka thënë sot se më vonë gjatë këtij viti, Parlamenti Evropian dhe anëtarët e BE-së do...

Policia paralajmëron masa rigoroze ndëshkuese ndaj atyre që nuk respektojnë rregullat e komunikacionit

Policia e Kosovës sërish ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të jenë më vigjilent, të respektojnë rregullat dhe procedurat që...

Kronologji e kufirit të Kosovës me Malin e Zi – përmes hartave (Foto)

Florim Isufi, bashkë me Shpejtim Bulliqin, dy gjeografët kundër mënyrës se si Komisioni shtetëror ka demarkuar kufirin me Malin e Zi, kanë publikuar një...

Mustafa merr pjesë në ceremonitë për nder të shenjtërimit të Nënës Terezë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës po qëndron në Romë, ku do...

MAShT: Përfundon me sukses edhe pjesa e dytë e Provimit të Maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë vlerëson se ka përfunduar me sukses dhe gjithçka ka shkuar sipas planifikimit të Komisionit Shtetëror të Maturës (KShM)...

Protesta kundër Jeremiqit, bashkon pozitën dhe opozitën

Në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë gjatë ditës së sotme është zhvilluar një proteste e qytetarëve e organizuar për të kundërshtuar zgjedhjen e Vuk...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...