Berisha tregohet i ashpër ndaj Thaçit, e quan argat të Vuçiqit dhe serbomadh shqipfolës

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka komentuar vizitën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Kosovë. Berisha përmes një postimi në Facebook, ka...

SBASHK-u i palëkundur: Nuk i marrim parasysh deklaratat e Komisionit për Arsim për kompensimin...

Në Komisionin për Arsim sot është diskutuar për kompensimin e orëve për shkak të grevës që ndodhi në janar.

126 kosovarë kryen transplantim të veshkave jashtë shtetit

Numri i përgjithshëm i pacientëve në dializë është 830, përderisa 126 kanë bërë transplant të veshkave jashtë shtetit. Në Kosovë nuk ka bazë ligjore...

Haradinaj s’ka fuqi të shkarkojë Sefajn e Gashin

Flamur Sefaj e Driton Gashi mund të mos paraqiten në punë, por asnjëri nuk është i shkarkuar nga detyra. Kryeministri, Ramush Haradinaj nuk ka...

Riformatimi i Qeverisë kursen 3.6 milionë euro

Opozita nuk e mbështet riformatimin e Qeverisë. Sipas tyre, as ky hap nuk do të sjellë zhvillime pozitive Riformatimi i Qeverisë së Kosovës, i cili...

I dënuar në Itali, arrestohet në Morinë 41 vjeçari nga Prizreni

Një 41 vjeçar nga Prizreni u arrestua nga policia kufitare në Morinë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet e drejtësisë italiane. Në pranga...

Arrestohet personi që falsifikoi certifikata për veteranë të UÇK-së

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, nën dyshimin e bazuar për kryerjen e veprave penale ‘falsifikim...

Fillon shitja, këto janë çmimet e kurbanëve në Kosovë

Kurban Bajrami karakterizohet me therjen e kurbanëve. Therja e tyre bëhet fill pas faljes së namazit të Bajramit. Kështu, shumë qytetarë të besimit islam...

Faktet që quan në arrestimin e gylenistëve: Miliona euro, rekrutime…

Arrestimi i gjashtë gylenistëve në Kosovë, më 29 mars, erdhi si pasojë e veprimtarisë së tyre të dyshimtë në vendin tonë. Portali “Indeksonline” ka...

Bisedimet me Serbinë të pakuptimta

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar një rezolutë në të cilin si pikë ka qenë edhe pezullimi i bisedimeve me Serbinë, deri në lirimin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Zgjedhjet në Izrael, blloku i Netanyahut nuk arrin shumicën për formimin e qeverisë

Sipas rezultateve të anketës dalëse (Exit Poll), blloku i djathtë i kryesuar nga partia e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu nuk arriti numrin...

PZAP paralajmëron gjoba për shkelje të rregullave zgjedhore

Subjektet pjesëmarrëse në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, paralajmërohen nga Paneli për Ankesa dhe Parashtresa se i presin gjoba nga më të...

Formacionet e super ndeshjes: PSG – Real Madrid

Paris Saint-Germain dhe Real Madrid ballafaqohen sonte në Ligën e Kampionëve. Real Madrid është mysafir i Paris Saint-Germain në...

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...