OVL e UÇK reagon ndaj Gjykatës së Apelit lidhur me grupin “Drenica I”

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit lidhur me grupin “Drenica I”. OVL e...

Transparency International: Policia e Kosovës më e besueshmja në Ballkanin Perëndimor

Transparency International në një raport të saj ka konstatuar se Policia e Kosovës është më e pavarura dhe më e besueshmja në Ballkanin Perëndimor “Policia...

Ky është vendimi i Apelit për Sami Lushtakun dhe Sylejman Selimin

Avokati Tomë Gashi, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Gjykata e Apelit ka sjell aktgjykimin në Rastin “Drenica I”. Sipas Gashit,...

Veseli: Të mos manipulohet politikisht me tragjedinë e Astrit Deharit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në mbledhjen e kryesisë, ka bërë të ditur se të enjten do të vazhdohet me seancën e...

Deputeti i PDK-së tërheq nënshkrimin, dështon thirrja e seancës së jashtëzakonshme për Astrit Deharin

Deputeti i PDK-së tërheq nënshkrimin, dështon thirrja e seancës së jashtëzakonshme për Astrit Deharin Ndonëse ishte paralajmëruar se Kryesia e Kuvendit do të vendosë për...

Edhe pse ishte paralajmëruar javë më parë, riformatimi i Qeverisë së Kosovës ka mbetur vetëm ide në letër tash për tash. Ishte kreu i PDK-së,...

Në QKUK s’ka as gjilpëra për injeksione

Familjarët të cilët kanë pacientë duke u mjekuar në QKUK nuk po mund ta përballojnë koston e ilaçeve që duhet t’i blejnë. QKUK-ja ka...

Schwendiman: Gjykata Speciale nuk është anti-shqiptare

Në intervistën e tij të parë që prej emërimit kryeprokuror i Gjykatës së re Speciale të Kosovës, David Schwendiman tha për BIRN se kriminelët...

Zgjedhjet, të pashmangshme

Opozita vazhdon të kërkojë me ngulm zgjedhje të parakohshme. Sipas tyre, tanimë ka shumë arsye pse duhet t’u drejtohemi kutive të votimit. Opozitarët vlerësojnë se...

Shërbimi Korrektues kundërshton supozimet e Gashit për rastin Dehari

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), duke kundërshtuar supozimet e avokatit Tomë Gashi, thekson se e vërteta do të dali në raportet zyrtare, çdo prejudikim...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën...

Ndonëse pa dëshirën e tij është emëruar komandant i Brigadës 124 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Tara thotë se ka luftuar...

Mjekët në grevë, i moshuari në gjendje të rëndë, nuk e mjekojnë (Video)

Është duke vazhduar greva nëpër institucionet shëndetësore në Kosovë. Derisa mjekët kërkojnë rritje page, pacientët janë ata që vuajnë pasoja. Një rast i tillë...

Norvegjia ka nevojë për punëtorë nga vendet e treta, paga është marramendëse

Edhe Norvegjia u është bashkuar shteteve si Zvicra, apo Gjermania që kërkojnë punëtorë. Këto vende kërkojnë punëtorë për shkak të plakjes së popullsisë...

Greva e kirurgëve po u kushton shtrenjtë pacientëve, ftohen organet e drejtësisë për të...

Kanë kaluar rreth një muaj prej kur mjekët kirurgë të Kosovës janë në grevë. Aktualisht në grevë janë rreth 200 kirurgë në gjithë...

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, ushtria dhe taksa tensionuan situatën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare...

Haradinaj përmes Facebook-ut tregon çfarë bisedoi me Hahnin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka treguar çfarë ka diskutuar me komisionerin Johannes Hahn. Komisioneri për...

Kjo kompani planifikon reklama në qiell, që do shihen natën nga të gjithë

Me anë të qindra satelitëve të vegjël, një kompani kontroverse planifikon të vë reklama në qiell, që do shiheshin nga të gjithë...