Reuters: Vetëvendosja befasia më e madhe e zgjedhjeve në Kosovë

Agjencia e lajmeve Reuters ka raportuar për rezultatin preliminar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 11 qershor në Kosovë. Në raportin e kësaj...

Zyrtare: AKR i bashkohet koalicionit PAN

Është nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshja për bashkëqeversijes mes koalicionit PAN dhe AKR-së. Presidenti i AKR-së, pas nënshkrimit të marrëveshjes është shprehur i kënaqur me nënshkrimin...

Opozita dorëzon në Kushtetuese Ligjin për Veteranët e Luftës

Grupet parlamentare të Lëvizjes Vetëvendosje dhe AAK-së kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Veteranët e Luftës. Ankesën në këtë Gjykatë e kanë dorëzuar deputetja...

Rritet numri i serbëve që po largohen nga FSK-ja, Berisha kërkon ndërhyrje ndërkombëtare

Numri i pjesëtarëve serbë që kanë paraqitur kërkesa për t’u larguar nga Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka arritur në pesëdhjetë e një....

Sot mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes

Sot Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. Kjo mbledhje është thirrur pas mbledhjes së nënshkrimeve të aktivistëve të saj, pas daljes...

Korrupsioni rrezikon liberalizimin e vizave

Pas ratifikimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga ana e Kuvendit të Kosovës, një kriter tjetër që mbetet i përhershëm për...

Banorët e Karaçevës: KFOR-i ka vendosur vijë kufitare duke i lënë në Serbi pronat...

Banorët e fshatit Karaqevë në Komunën e Kamenicës janë ankuar lidhur me shënjimit e vijës kufitare nga ana e KFOR-it. Përmes një shkrimi në Facebook,...

Ministri Tahiri iu shkruan komisionerëve Hahn dhe Avramopoulos për reformat në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka nisur sot një letër zyrtare tek komisioneri për Politika të Fqinjësisë së Mirë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes...

Projektligji për FSK-në dërgohet në Qeveri

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se me vendim unanim, do të procedohet projektligji për FSK në Qeveri. “Me vendim unanim do të procedohet...

Rashit Qalaj, drejtor i ri i Policisë së Kosovës

Pas katër muajsh, Policia e Kosovës është bërë me Drejtor të Përgjithshëm. Indeksonline mëson se Rashit Qalaj është përzgjedhur drejtor i institucionit kryesor të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Turqia shënon 100-vjetorin e fillimit të luftës çlirimtare

Turqia sot feston Ditën e Përkujtimit të Ataturkut dhe Ditën e Rinisë dhe Sportit, që shënon fillimin e Luftës së Pavarësisë së...

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë...

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës...

KQZ: Deri në ora 11:00 votuan 16% e qytetarëve në zgjedhjet e jashtëzakonshme në...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar...

Kontingjenti i FSK-së në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Sot u nisë një kontingjent i FSK-së për të marrë pjesë në ushtrimin fushor të organizuar nga Ushtria Amerikane për Evropë (USAREUR)...

I riu nga Tirana me aftësi të kufizuara, agjëron, punon dhe ndjek shkollën

Sfidat dhe pengesat me të cilat përballen personat me aftësi të kufizuara në jetën e përditshme në Shqipëri janë të shumta, por...

SHBA, një punonjës i shkollës së FETO-s kërkonte nga nxënësit “fotografi të papërshtatshme”

Një asistent zyre në një shkollë të lidhur me organizatën terroriste FETO-n në Florida të SHBA-ve u arrestua me arsyetimin se kërkonte...

Erdoğan: Turqia do të marrë avionët F-35 herët ose vonë

Turqia do të marrë avionët luftarakë amerikanë F-35 herët ose vonë, tha presidenti i vendit Recep Tayyip Erdoğan, duke riafirmuar qëndrimin se...