BE-ja thotë se miratimi i Demarkacionit stopon izolimin e Kosovës

As pas një dekade shtetbërjeje qytetarët e Republikës së Kosovës nuk do të mundë të udhëtojnë lirshëm në Bashkimin Evropian (BE). Kjo meqë Demarkacioni, si...

Ministri i Brendshëm serb: Ta harrojnë kosovarët se mund ta arrestojnë Vuçiçin në Kosovë

Ka befasuar me deklaratën e tij ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviç lidhur me vizitën e presidentit Aleksandër Vuçiç në Kosovë. Ai deklaroi se kosovarët...

Shkelën rregullat e fushatës, partitë politike gjobiten me 41,900 euro

Partitë Politike janë gjobitur me 41,900 Euro pas 24 ankesa të paraqitura nga rrjeti i OJQ-ve, “Demokracia në Veprim”, rrjet ky që monitoron procesin...

Rrëshqitja e dheut, vazhdon të jetë e bllokuar rruga për në Bajgorë të Mitrovicës

Një nga rrugët që lidh Mitrovicën dhe Podujevën ka 15 ditë që është bllokuar për shkak të rrëshqitjes së dheut. Banorët e fshatrave të rajonit...

FSK-ja do të transformohet me ose pa ndryshime kushtetuese

Kryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Sigurinë dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haxhi Shala, është shprehur i bindur se...

Limaj tregon se çka nënkupton marrëveshja përfundimtare me Serbinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Limaj, i cili është emëruar nga qeveria e Kosovës...

Saranda Bogujevci rrëfen në TEDx historinë e mbijetesës (Video)

Ky eshte rrefimi prekes i Saranda Bogujevcit, e cila eshte nder te mbijeturata e pakta te masakres qe forcat paramilitare serbe te quajtura "Scorpion"...

Kosovarja 41 vjeçare vritet nga bashkëshorti i saj në Gjermani

Të dielën, pak pas orës 19 është vrarë në banesën e saj në Winterlingen, Landi Baden Wüurttmeberg, një grua 41 vjeçare. I dyshuar për...

Qeveria tregon detajet e vizitës së kryeministrit të Malit të Zi në Kosovë

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq më 6 shkurt do të qëndrojë për vizitë në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Ramush Haradinaj. Kjo vizitë...

Vrasja në AKI, kërkohet shkarkimi i kryeinspektorit

Komisioni Parlamentar për Mbikëqyrje të AKI-së kërkon shkarkimin e kryeinspektorit të këtij institucioni pas vrasjes që ndodhi ditë më parë brenda objektit të AKI-së. Nënkryetarja...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Man City heq dorë nga Isco

Juventusi ka mbetur skuadra e vetme në garë për mesfushorin e Real Madrid, Isco. 26 vjeçari po kalon muajt e fundit në fanellën...

Avokati: Askush nuk e di vendndodhjen e ish-komandantit të UÇK-së të ftuar nga Gjykata...

Avokati Natal Bullakaj ka folur lidhur me klientin e tij, Remzi Shalën, i cili në Gjykatën e Prizrenit po gjykohet për krime...

Theresa May i mbijeton votimit në parlament

Theresa May i mbijetoi mocionit të mosbesimit që u kërkua nga opozita, pasi marrëveshja e arritur me Bashkimin Europian për shkëputjen nga...

Haradinaj i përgjigjet Putinit: Më shumë Amerikë dhe NATO në Ballkan, nënkupton më shumë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Presidenti rus, Vladimir Putin në një deklaratë për...
video

Vajza e heroit Hamëz Jashari, publikon zërin e babait të saj, dëgjohet rrëfimi patriotik...

Besarta Jashari, e bija e heroit legjendar Hamëz Jashari, ka publikuar një audio-incizim i cili flet për guximin, sakrificat si dhe përkushtimin...

Juventusi fiton Superkupën e Italisë

Juventusit i ka takuar Superkupa e Italisë për sezonin 2017/2018. ‘Bianconerët’ kanë arritur të mposhtin rivalët e Milanit me rezultat minimal 1:0, në...

Ka filluar aplikimi për “Bursat e Turqisë 2019”

Kanë filluar aplikimet për “Bursat e Turqisë 2019” të cilat ndahen nga Departamenti për Turqit Jashtë Shtetit dhe Komunitet Farefisnore (YTB) për studentët e...