Kjo është arsyeja pse Izraeli nuk e njeh Kosovën

Ambasadorja izraelite në Beograd, Alona Fisher-Kamm ka thënë se Izraeli nuk e njeh Kosovën nga parimet, e jo nga oportunizmi e as bazuar në...

Bizneset, në “hall” me fushatat e partive politike

Gjatë fushatave elektorale, partitë politike në Kosovë, vizitat më të shpeshta i bëjnë te bizneset vendore. Liderë e përfaqësues të partive politike vizitojnë së...

Sondazh: PDK-AAK-NISMA 40.82%, LDK-AKR-Alternativa 30.22%, VV 19.45

Një sondazh i bërë nga Instituti për Hulumtime dhe Analiza Sociale e nxjerr fitues të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit koalicionin PDK-AAK-NISMA me 40.82...

Rrëfimi i të akuzuarit në gjykatë: Konsumoj drogë qe 14 vjet

Ka nisur procesi gjyqësor ndaj të akuzuarit për konsumim dhe shpëndarje të substancave narkotike, Ylli Duli, i cili qysh në seancën fillestare deklaroi para...

Në Prishtinë u hap tenda e iftarit

Për nder të ditës së parë të muajit Ramazan, Fondacioni "Ejup Sulltan" nga Republika e Turqisë organizoi hapjen e tendës për iftar në Pallatin...

Kështu e presin minatorët e “Trepçës” syfyrin (Foto)

Minatorët e “Trepçës”, padyshim që e kanë një punë të vështirë për ta realizuar. Megjithëse punojnë në kushte jo shumë të përshtatshme, disa nga ta...

Për hajr na koftë! – VIDEO

https://youtu.be/Cohh6wTfSNM Nën Hijen e Hadithit Kudsij është seria me e re ligjëratave nga Hoxhë Husamedin Abazi të cilat gjatë gjithë Muajit të Ramazanit në Xhaminë "Hasan...

Shefqet Krasniqi flet për Ramazanin dhe aktakuzën për terrorizëm(Video)

Për herë të parë dhe ekskluzivisht në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit, është rrëfyer Shefqet Krasniqi – imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë,...

Muhabet Ramazani – “Feja dhe Jeta” – VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=wcRaXwM1VLw&sns=fb Feja dhe Jeta ishte tema që i bashkoi teologët, sipas teologut Halil Avdulli në asnjë menyrë nuk duhet ndarë Feja nga Jeta dhe anasjelltas.

Myftiu Tërnava: Shqipëria të mos i mbajë zgjedhjet ditën e Bajramit

Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim Tërnava, i ka akuzuar disa organizata të huaja për sjelljen e ekstremizmit fetar në vend. Në një intervistë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
61AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Historitë e patreguara të shpëtimtarëve të Manchesterit – VIDEO

Neper media ka shume tregime te rrefyera. Por me shume tregime mbesin te parrefyera. Njera nder to eshte storia per mjeket mysliman ne Manchester, qe...

Prindi – Kjo mirësi e madhe

Ne nuk e ndjejmë mirësinë e shikimit për aq kohë sa shikojmë, nuk e ndjejmë mirësinë  e dëgjimit për aq kohë sa veshët janë...

Merkel jep sinjalet e “divorcit”: Gjermania nuk mund të mbështetet më tek SHBA

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se Evropa dhe Gjermania nuk mund të mbështeten më në SHBA-të e Donald Trumpit. Duke folur në një ngjarje fushate...