Tentim vrasje në Prishtinë, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, me ç’rast viktima mashkull është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Sipas policisë, në rastin i cili ka...

Pacolli optimist për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Ministri i Jashtëm i vendit, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se është konfirmuar agjenda e samitit të INTERPOL-it, dhe pika ku Kosova aplikon...

Rritet numri i të punësuarve në zyrën e kryeministrit Haradinaj

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar institucionet e vendit për numrin e madh të punësuarve në zyrën e kryeministrit si...

Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut me heqjen e taksës së importit

Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e tërheq masën e importit...

Nuk do të ketë rritje të çmimeve pas masës prej 10 për qind

Vendimi i Ministrisë së Tregtisë që t’u vendoset masa prej 10 për qind produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës është bërë për arsye...

Përgjaken rrugët e Kosovës, për 24 orë, gjashtë të vdekur në trafik

Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10 mijë aksidente, në të cilat mbi 70 persona kanë...

Ministria e Punëve të Jashtme për zyrtarët e saj blejnë veshmbathje sportive!

Ministria e Punëve të Jashtme se fundmi ka nënshkruar një kontratë për punonjësit e saj. Kjo kontratë ka të bëjë me furnizim me veshmbathje sportive.   Nuk...

Varrosen katër pjesëtaret e familjes Shala, Qeveria thotë se do të ndihmojë familjen

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në varrimin e personave që humbën jetën në aksidentin e mbrëmshëm. Haradinaj ka qenë i pranishëm në...

Prokuroria tregon dyshimet e para për aksidentin fatal në Mramor

Një aksisdent me pasoja fatale tronditi vendin tonë pasditen e djeshme. Me këtë rast, katër persona humbën jetën si pasojë e një aksidenti trafiku...

Ahmeti i përgjigjet VV-së: Inatet personale mbizotërojnë arsyen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, njëherësh kryetar i PSD-së, u është kundërpërgjigjur akuzave nga Lëvizja Vetëvendosje, që pak më parë në konferencën e mbajtur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Rrëfehet një nga ish-klientët e Burdushit: Ai më shkatërroi motrën, ma ka sos shpirtin

Një nga ish-klientët e Burdushit, Afrim.M po kërkon ballafaqim me mjekun popullor në polici, prokurori e gjykatë. Burdushin po e akuzon se ia ka...

Mbi 1 mijë e 200 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arritur të shqiptojë gjithësej 1mijë e 252 tiketa trafiku. Sipas raportit policor, gjatë periudhës së njejtë...

“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri

Në kuadër të panairit të librit në Tiranë, u organizua promovimi i libri të librit “Ferid Pashë Vlora të autorit turk Abdulhamit Kırmızı. Në këtë...

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...

Afganistan, vriten dy zyrtarë të lartë të sigurisë

Të paktën dy zyrtarë të lartë të sigurisë afgane u vranë në një sulm me bombë në lindje të vendit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...

Mogherini: Ndjekim nga afër hetimet për Khashoggin

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se “Së bashku me partnerët ndërkombëtarë do të ndjekim...