Kosova krijon ushtrinë, Lista Serbe do të ankohet në Gjykatën Kushtetuese

Lista Serbe ka paralajmëruar ankesë në Gjykatën Kushtetuese pasi Parlamenti i Kosovës dje i ka miratuar në parim tri projektligjet e propozuara nga Qeveria...

Korrigjimi i kufijve, ky është qëndrimi i shteteve të BE-së që nuk e kanë...

E përditshmja austriake “Standard” ka kërkuar qëndrimin e pesë shteteve evropiane që nuk e kanë njohur Kosovën në lidhje me një zgjidhje mes Prishtinës...

Pavarësisht kundërshtimeve, Gjergj Dedaj dekretohet ambasador në Maqedoni

Me t’u bërë zyrtare emërimi i zëvendësministrit, Gjergj Dedaj, amabasador i Kosovës në Maqedoni, kishin nisur reagimet nga shteti fqinj. Për shkak të deklarimeve të...

Deputetët: Më shumë kemi zëvendësministra sesa inspektorë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shpreh shqetësimin e tyre lidhur me numrin e vogël të inspektorëve. Sipas tyre, numri i inspektorëve është i...

Hoti pyet Qeverinë: Kujt do t’i paguhen 1.2 milion euro për anëtarësim në Interpol?

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka pyetur se kujt do t’i jepen 1.2 milion euro për të...

Shqiptari nga veriu publikon foto të shtëpisë së djegur pas sulmit të mbrëmshëm

Mbrëmë në lagjen e ‘Doktorëve’ në veri të Mitrovicës, shtëpia e një shqiptari është sulmuar, duke u përfshirë nga zjarri një pjesë e saj. Për...

Thaçi: Bashkimi i Luginës me Kosovën do të mundësonte njohjen nga shtetet e BE-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim Shoqatën e Gazetarëve dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile të Luginës së Preshevës. Presidenti Thaçi ka thënë se...

Qeveria ndan 1.2 milion euro për lobim në INTERPOL

Qeveria ka ndarë 1.2 milionë euro për lobim lidhur me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Ndarja e mjeteve u bë sot në mbledhjen e qeverisë. Poashtu...

Skenderaj: Gjendet një person i vdekur skaj rrugës

Policia e Kosovës ka njoftuar se në rrugën “Afrim Gashi” në Skenderaj është gjetur një person i vdekur. “Është raportuar se skaj rrugës është gjetur...

“Formimi i ushtrisë së Kosovës mund të rrezikojë dialogun me Serbinë”

Kuvendi i Kosovës sot në leximin e parë votoi tre projektligje për transformimin e FSK-së, projektligje këto që i hapin rrugë formimit të ushtrisë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Konfiskohet armë dhe municion në Pejë, arrestohen disa persona

Policia e Kosovës, respektivisht stacioni policor në Pejë në bashkëpunim me njësitet tjera dhe qytetarët, gjatë javës së fundit ka arritur që të identifikojë...

Shtesa prej 10 euro nuk mbulon shpenzimet esenciale për rritjen e fëmijëve

htesa prej 10 euro në muaj për fëmijët në Kosovë po konsiderohet e pamjaftueshme për nevojat elementare për rritjen e tyre, duke pasur parasysh...

Gjermani, urdhërohet tërheqja nga tregu i 73 mijë makinave Opel

Autoriteteti i transportit në Gjermani deklaroi tha të premten se kishte urdhëruar prodhuesin e makinave Opel të të tërheqë 73.000 automjete diezel në mbarë...

Kosova krijon ushtrinë, Lista Serbe do të ankohet në Gjykatën Kushtetuese

Lista Serbe ka paralajmëruar ankesë në Gjykatën Kushtetuese pasi Parlamenti i Kosovës dje i ka miratuar në parim tri projektligjet e propozuara nga Qeveria...

Mbesa e Musolinit kërcënon njerëzit që ofendojnë udhëheqësin fashist

Mbesa e Musolinit ka kërcënuar se do të denoncojë në polici të gjithë njerëzit që do të guxojnë të ofendojnë udhëheqësin fashist. Alessandra Mussolini u...

Korrigjimi i kufijve, ky është qëndrimi i shteteve të BE-së që nuk e kanë...

E përditshmja austriake “Standard” ka kërkuar qëndrimin e pesë shteteve evropiane që nuk e kanë njohur Kosovën në lidhje me një zgjidhje mes Prishtinës...

Tragjedi në fabrikën e çimentos në Elbasan, dy punëtorë mbulohen nga çimentoja

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e të premtes në fabrikën e çimentos në Elbasan. Një punëtor ka vdekur dhe një tjetër ka mbetur...