Diplomacia duhet të bëhet promovuesi kryesor i mundësive ekonomike të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, mori pjesë dhe mbajti fjalë rasti në konferencën “Diplomacia ekonomike e Kosovës ‘Made in Kosova’",...

Në vend të Vuçiqit në Kosovë vjen Gjuriqi

Pavarësisht vendimit të kryetarit të Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiq që të mos vie sot në Kosovë, tubimi në kuadër të fushatës për president...

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Tahiri: Rezoluta pezulloi bisedimet me Serbinë

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, thotë se bisedimet me Serbinë janë pezulluar për shkak të respektimit të rezolutës së miratuar në Kuvendin e Kosovës....

Demarkacioni në Kuvend, pasi që Qeveria të sigurohet për votat

Qeveria e Kosovës nuk e ka përcaktuar ende datën e procedimit në Kuvend të Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me...

Hoxha: Para Ligjit të gjithë të jenë të barabartë, edhe për trashëgiminë

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, sot ka vizituar Universitetin e Gjakovës “Fehmi Agani”, ku u prit nga Rektori, dekanët dhe studentët e këtij Universiteti. Gjatë...

Rezultatet konkrete në luftimin e korrupsionit mungojnë, ka vetëm spektakle, luftë komunikatash dhe statistikash

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Ambasadës Britanike në Kosovë, të martën, ka mbajtur tryezën me titull “Luftimi i korrupsionit: “Peshqit”...

Veseli kundër ngritjes së pagave dhe mëditjeve për deputetët

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është shprehur kundër dëshirës së deputetëve për t’ia rritur vetes pagat dhe mëditjet. I pari i Kuvendit përmes një statusi...

Vuçiqit i lejohet vizita në Kosovë për vetëm tri orë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ta lejuar kryeministrin serb Aleksandër Vuçiq që të hyjë në territorin e Kosovës. Por, ai ka të...

Rriten pagat dhe mëditjet për deputetët

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Buxhet dhe Financa kanë aprovuar Kornizën Afatmesme të Shpenzimeve (KASH) për vitin 2018-2020 për Kuvendin e Kosovës . Në këtë...

Rrjetet sociale

545,247FansaPëlqeje
44AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Brian Yee: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

Zëvendësndihmëssekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës, ka thënë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare nuk janë...

Dialogu duhet të vazhdojë i riformatuar dhe i kushtëzuar

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka organizuar sot tryezën e diskutimit “Pezullimi i Dialogut: Impakti në procesin e integrimit evropian të Kosovës”. Kjo tryezë kishte...

Sportistja amerikane me mbulesë i dërgon letër të hapur Trumpit

Sportistja muslimane Ibtihaj Muhammed, e cila si përfaqësuese e SHBA-ve ka fituar medalje bronzi në sportin e skermës në Lojërat Olimpike në Rio tha...