Digjet një xhami historike në Greqi

Zjarri ka përfshirë xhaminë historike Beyazit, në Dimetoka të Greqisë, raporton Anadolu Agency (AA). Zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit, ndërsa...

Zbulohet kontinenti i humbur nën ishullin Mauricius

Shkencëtarët thonë se në vendin ku ndodhet shteti ishull Mauricius në lindje të Afrikës, ka patur një kontinent para 3 miliardë vitesh, raporton Anadolu...

Reshjet e borës vështirësojnë qarkullimin në komunikacion

Bora që ka filluar të bie në mesnatë mbi vendin tonë, ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve në shumicën e rrugëve. Rruga Prishtinë-Pejë, deri në këto...

“Kosova të mendojë për zhvillimin e mëtutjeshëm të Trepçës, jo t’i përgjigjet politikës së...

Miratimi i Ligjit për Trepçën në Kuvendin e Kosovës, nëpërmjet të cilit menaxhimin e kombinatit e merr përsipër Qeveria e Kosovës, ka shkaktuar reagime...

Gjermania dhe Britania bllokojnë Serbinë drejt BE-së, shkaku i Kosovës

Dy shtete anëtare të BE-së, Gjermania dhe Britania e Madhe po e bllokojnë Serbinë drejt hapjes së kapitujve, ndërsa kushti i vetëm është marrëveshja...

Arrestohet në Durrës Sadri Ramabaja

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar ish-kandidatin për deputet nga Vetëvendosje, Sadri Ramabaja mbrëmë në territorin e Shqipërisë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës,...

Serbia po ndërton stacion të trenit në veri të Mitrovicës

Në emisionin hulumtues “Udhëve” në RTK u raportua se qeveria serbe përveç investimeve të qindra mijëra eurove në ndërtimin e komplekseve banesore e lagjeve...

Admirali amerikan bën thirrje për dialog me Malin e Zi për demarkacionin

Komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta në Napoli, Admirali James G. Foggo, ka bërë thirrje për Kosovën dhe Malin e Zi që të...

Shpërthim në metro në Nju Jork

Një shpërthim pranë një stacioni autobusësh në Manhattan ka vënë menjëherë në lëvizje policinë njujorkeze, që evakuoi edhe 3 linja metroje. Raportet në shtypin e...

​Komandanti i FSK-së mori pjesë në Asociacionin e Ushtrisë së SHBA-ve

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama i shoqëruar nga një delegacion i FSK-së dhe ambasadorja e Kosovës në Shtetet e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
104AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan,...

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë

Juventusi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Bologna. Pas barazimit në shtëpi ndaj Interit, skuadra e Massimiliano...

Yıldırım: Hedhim poshtë vendimin e SHBA-së për Kudsin

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të Partisë AK në Kirikkale tha se "Nuk e pranojmë dhe...

Lojtari i fundit që e mposhti Messin dhe CR7 pensionohet nga futbolli

Liete Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli. Ish futbollisti më i mirë në vitin 2007, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Manchester United rikthehet te fitorja

Manchester United është rikthyer me pikë të plota në udhëtim te WBA. Djajtë e Kuq kanë lënë pas humbjes me Manchester Cityn, duke fituar në...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, zgjedhjet për kryetar në fund të...

Lëvizja Vetëvendosje ka përfunduar mbledhjen e 31-të të Këshillit të Përgjithshëm e cila filloi sot në orën 11:30. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, kryesuesi...

Erdoğan: Po ndërmarrim një nga një hapat të cilat do ta prishin këtë lojë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se do t'i pastrojnë të gjithë kufijtë nga terroristët. "Nuk do të lejojmë krijimin e foleve terroriste...