Nuk i hapën xhamitë, qytetarët falen në shesh

0
Namazi i ikindisë u fal në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë Qytetarët kanë kryer ritualin fetar dhe kanë mbajtur distancën,...

A po shkon Suedia drejt një katastrofe? Pamje nga Stokholmi, parqet dhe restorantet plot...

0
Kafenetë, baret dhe restorantet në Suedi vazhdojnë të jenë plot me njerëz, ndonëse numri ditor i vdekjeve në vend, prej koronavirusit vazhdon...

Xhamitë hapen pasnesër në Kosovë, tregohen 7 rregullat

0
Institucionet e Republikës në koordinim me Bashkësinë Islame të Kosovës kanë marrë vendim që të enjten (28 maj) të ri-hapin xhamitë për...

Protesta në Gjermani: S`na detyroni dot të bëjmë vaksinën!

0
Mijëra vetë protestuan në qytetet e mëdha gjermane kundër kufizimeve të jetës publike. Në disa vende, pati pjesëmarrje edhe më të madhe...

Rijaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit të BFI-së

0
Një numër i anëtarëve të Rijasetit të BFI-së në një mbledhje të jashtëzakonshme të mbajtur në Gostivar, ku morën pjesë 2/3 e...

Seanca për Qeverinë Hoti u thirr me “Çirilicë” (Dokument)

0
Këtë të mërkurë, do të mbahet edhe seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet që të votohet për Qeverinë Hoti.

Zyrtare: Të enjten hapen xhamitë dhe rritet lëvizja e qytetarëve

0
Në një konferencë për media ministri në detyrë i Shëndetësisë tregoi rreth masave të reja lehtësuese, kjo pas rishikimit të rezultateve me...

Nga 18 maji lehtësohen masat, ja kur mund të dilni dhe cilat biznese do...

0
Nga e hëna, më 18 maj do të lehtësohen masat ndaj koronavirusit. Kryeministri në detyrë e Kosovës e ka...

Në Gjermani hiqet izolimi, rriten rastet

0
Një javë pasi Gjermania hoqi disa masa kundër koronavirusit, autoritetet raportuan një rritje të lehtë të nivelit të riprodhimit të virusit.

Burri në Lipjan u vra pas shpinës, la pas tetë fëmijë dhe gruan

0
Sot rreth orës 07:30 ka ndodhur një vrasje në rrugën Prishtinë-Ferizaj. A.S nuk ka mundur të iu bëjë ballë...