Prokuroria ende pa rezultate për pastrimin e listave të veteranëve

Prokuroria e shtetit ka kohë që ka nisur hetimet ndaj listave të veteranëve nën dyshimin për fyerje listave ku kanë dal 42 mijë veteranë...

Merr fund makthi në Maltë, arrestohen pengmarrësit e avionit libian

Pengmarrësit e avionit libian të pasagjerëve u arrestuan të premten pas një konfrontimi në Aeroportin Ndërkombëtar të Maltës. Fluturimi i brendshëm libian me 118 njerëz...

“Tërheqja” e njohjeve, propagandë e Serbisë

Paralajmërimet e Serbisë për tërheqje të njohjes së Kosovës nga disa shtete, njohës të së drejtës ndërkombëtare i quajnë propagandë politike. Megjithatë, opozita konsideron se...

Gjyqësori i ngadalshëm përballë qindra mijëra lëndëve të pazgjidhura

Sistemi i drejtësisë në Kosovë vazhdon të jetë më ndër më të kritikuarit, qoftë kur flitet për joefikasitetit në punë, pastaj mospërmbarimit të lëndëve,...

Qeveria ndan 290 mijë euro për familjet e të dënuarve në rastin “Kumanova”

Qeveria e Kosovës ka ndarë mjete financiarë në vlerë prej 219 mijë euro, për mbulimin e shpenzimeve për familjet e të dënuarve në rastin...

Hetime të reja për krime lufte në rastin Limaj

Më 2 tetor 1998 persona të maskuar e me uniforma të UÇK-së kishin kidnapuar Ramiz Hoxhën nga fshati Bellanicë dhe Selman Binishin nga fshati...

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon në muajin mars

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiq, ka thënë se bisedimet në dialogun në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë janë mbajtur në një frymë konstruktive dhe...

Rreth 25 mijë përdorues të drogave në Kosovë

Në Kosovë, llogaritet se janë rreth 25 mijë përdorues të substancave narkotike. Rreth pesë mijë prej tyre, konsiderohet se janë përdorues aktiv të narkotikëve...

“FMN-ja po e rishikon rritjen ekonomike për Kosovën”

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) po e rishikon parashikimin e tij për rritjen ekonomike të Kosovës në vitin 2017, por ende konsideron se modeli i...

Prokuroria Speciale ngritë aktakuzë ndaj aktivistëve të VV-së

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë pranë Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurve Atdhe Gashi,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
134AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Krimineli Assad bën paradë në Gutën e shkatërruar

Kreu i regjimis të Sirisë, Bashar al-Assad organizoi një paradë të vogël personale për suksesin e pjesshëm të masakrimit të një rrethine rebele të...

Buffon: U riktheva në Kombëtare për këtë arsye

Portieri legjendar, Gigi Buffon kishte paralajmëruar pensionimin nga Kombëtarja pas eliminimit nga Kupa E botës kundër Suedisë, shkruan indeksonline. Megjithatë, 40 vjeçari i është përgjigjur...

Analistët: Demarkacioni të marr epilog nesër, mosvotimi çon në rrëzimin e Qeverisë

Nesër pritet të jetë dita vendimtare sa i përket mbylljes së kapitullit për ratifikimin apo jo të demarkacionit. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nesër pritet...

Lëvizja FOL kritikon qeverinë për mospublikimin e kontratës së autostradës

Lëvizja FOL është njoftuar se Ministria e Infrastrukturës ka bërë ankesë kundër Aktgjykimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, përmes së cilës është aprovuar si...

Banka islamike do të financojë 100.000 operacione për fëmijët afrikanë

Kreu i Korporatës Ndërkombëtare për Financimin e Tregtisë Islamike, Waleed al-Wohaib, ka deklaruar se Banka Islamike e Zhvillimit (IDB) ka krijuar një fond prej...

Formacioni i xhiros së 29-të në La Liga

Me ndeshjen Real Madrid – Girona është mbyllur xhiroja e 29-të e La Ligas. Real Madrid në Bernabeu, mposhti 6:3 katalanët e Gironas, për të...

Abuzimi me të dhënat, rritet presioni mbi Zuckerbergun

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg po përballet me thirrje gjithnjë e më të shpeshta, që të paraqitet personalisht në panelet e...