Vetëvendosje shpall zgjedhjet për kryetar të partisë

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes në mbledhjen e saj të 31-të, ka vendosur për shpalljen e zgjedhjeve për kryetar të partisë. Këtë për Telegrafin...

Letra e plotë e Albin Kurtit nga paraburgimi

Deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, nga burgu ka dërguar një letër drejt Këshillit të Përgjithshëm të partisë, i cili është mbajtur sot. Ai iu ka...

Letra e Albin Kurtit nga burgu: E fal Aida Dërgutin, s’më ka kurrfarë borxhi

Arben Vitia ka lexuar letrën e Albin Kurtit në Këshillin e Përgjithshëm të VV-së, për shkak se pjesëmarrja e tij është e pamundur në...

KQZ: Deri në orën 11:00, në Istog votuan 7.63 përqind qytetarë

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor Valdete Daka , ka njoftuar për procesin e votimit në komunën e Istogut. Sipas saj deri në orën 11:00, kanë...

Ymeri nuk merr pjesë në Këshillin e Përgjithshëm, thotë se pas zgjedhjeve nuk do...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një postimi në Facebook, i është drejtuar Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se “Me...

Prokurori i Shtetit përcjell procesin e rivotimit në Istog

Prokurori i Shtetit ka ndërmarrë veprimet e nevojshme, për përcjelljen e rivotimit për Kryetar të Komunës së Istogut. Sipas njoftimit nga Prokuroria Speciale e...

Hahn: Morëm mësim nga e kaluara, BE s`pranon vende që kanë probleme me fqinjët

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka thënë se 2018-ta do të jetë shumë i rëndësishëm për integrimin e vendeve të Ballkanit...

Wesslau: Spanja ta njohë Kosovën, nëse don ta mbajë Kataloninë

Drejtori i Qendrës për Ballkanin Perëndimor, Rusinë, Turqinë dhe Evropën Lindore, Fredrik Wesslau vlerëson se Spanja duhet ta njohë Kosovën nëse dëshiron ta ruajë...

DnV vëzhgon sot procesin zgjedhor në Istog

Demokracia në Veprim (DnV), përmes ekipeve mobile do të bëjë vëzhgimin e procesit të rivotimit për kryetar të Komunës së Istogut, që po mbahet...

Sot mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes

Sot Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. Kjo mbledhje është thirrur pas mbledhjes së nënshkrimeve të aktivistëve të saj, pas daljes...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
104AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan,...

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë

Juventusi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Bologna. Pas barazimit në shtëpi ndaj Interit, skuadra e Massimiliano...

Yıldırım: Hedhim poshtë vendimin e SHBA-së për Kudsin

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të Partisë AK në Kirikkale tha se "Nuk e pranojmë dhe...

Lojtari i fundit që e mposhti Messin dhe CR7 pensionohet nga futbolli

Liete Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli. Ish futbollisti më i mirë në vitin 2007, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Manchester United rikthehet te fitorja

Manchester United është rikthyer me pikë të plota në udhëtim te WBA. Djajtë e Kuq kanë lënë pas humbjes me Manchester Cityn, duke fituar në...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, zgjedhjet për kryetar në fund të...

Lëvizja Vetëvendosje ka përfunduar mbledhjen e 31-të të Këshillit të Përgjithshëm e cila filloi sot në orën 11:30. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, kryesuesi...

Erdoğan: Po ndërmarrim një nga një hapat të cilat do ta prishin këtë lojë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se do t'i pastrojnë të gjithë kufijtë nga terroristët. "Nuk do të lejojmë krijimin e foleve terroriste...