Tërnava: Ka vetëm një rrugë të vetme, e paqes harmonisë dhe e respektit në...

Myftiu i Kosovës, Naim Ternava, thotë se mesazhi më i mirë që jep agjërimi i muajit të shenjtë të Ramazanit është të kujdesemi për...

Falja e Namazit të Fitër-Bajramit në Prishtinë (Video)

Myslimanë anë e kënd botës sot festojnë festën e Fitër Bajramit. Në Kosovë, falja e namazit të Fiter Bajramit ka nisur nga ora 05:30. E në...

Fitër Bajrami në Shqipëri falet në shesh (LIVE)

Besimtarët myslimanë në Shqipëri kane falur namazin në sheshin e ri “Skënderbej”. Në dispozicion të tyre kanë qenë 16 mijë m2, përkatësisht 3 mijë për...

Namazi i Fitër-Bajramit falet në ora 05:37 minuta

Myslimanët në mbarë botën festojnë festën e Fitër Bajramit. Manifestimi qendror për festën e Fitër – Bajramit për Republikën e Kosovës mbahet në Xhaminë e...

Pas 18 vitesh, falet namazi i Bajramit te Xhamia e Ibrit

Falja e namazit të Bajramit do të realizohet për herë të parë, pas 18 vitesh, tek vendi ku ka qenë Xhamia e Ibrit në...

Kurti kujton hoxhallarët e imamët që punuan për kombin

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka publikuar një shkrim të gjatë në profilin e tij në Facebook, ku ka përmendur veprimtarët...

Thaçi, Mustafa e Pacolli urojnë Fitër Bajramin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ka uruar Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve islam. Ai ka thënë se qytetarët gjithmonë e më shumë po e...

Familja Fejzullahu Natën e Bajramit bëhet me banesë të re

Festën e Bajramit, familja gjashtë anëtarëshe e Murat Fejzullahut, do ta kremtojë në banesën e re të dhuruar nga Shoqata “Jetimët e Ballkanit”, nga...

“Islamic Relief Kosova” shpërndan 800 dhurata për fëmijët jetimë(VIDEO)

Organizata humanitare “Islamic Relief Kosova”, me rastin e festës së Fitër Bajramit sot gjatë ditës ka shpërndarë 800 dhurata për fëmijët jetim, dhurata këto...

Muslimanët e rajonit përgatiten për festën e Fitër Bajramit

Në prag të festës së Fitër Bajramit, në tregjet dhe dyqanet e kryeqyteteve dhe qyteteve të Maqedonisë, Kosovës dhe Shqipërisë vërehet numër i madh...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
70AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Kështu u kremtua Bajrami nëpër Kosovë (Video)

Me thirrjet për ruajtjen vlerave të islamit si dhe paqes e tolerancës, në Kosovë po kremtohet dita e Fitër Bajramit, që shënon edhe fundin...

Sulmohen muslimanet ne Londer kur po dilnin nga Namazi i Bajramit

Gjashtë persona, duke përfshirë tre fëmijë janë dërguar në spital ngase u sulmuan pasi e falen namazin e Bajramit. Një turme muslimanesh u sulmuan me...

Spanjë, shpëtohen rreth 200 emigrantë nga përmbytja

Rojet detare spanjolle dje shpëtuan më shumë se 200 emigrantë pasi ata u përpoqën të bënin kalimin ga Afrika e Veriut në Europë. Shpëtimet e...