SHBA dërgon radarë dhe mjete të blinduara luftarake në Siri

0
Komanda e Forcave Qendrore të SHBA-së (CENTCOM) njoftoi se në verilindje të Sirisë ka dërguar radarë të tipit Sentinel dhe mjete të...

Disa nxënës në Vushtrri rezultojnë me Covid-19

0
Disa nxënës të shkollës “Mustafë Venhari” në Vushtrri kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të...

Kina kufizon aktivitetin e kompanive të huaja

0
Qeveria kineze ka njoftuar krijimin e një mekanizmi që do ta lejojë atë të kufizojë aktivitetet e kompanive të huaja, një masë...

MASh bën thirrje për kujdes të shtuar në shkolla

0
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh), iu bëjnë thirrje menaxhmentit të shkollave, mësimdhënësve, nxënësve, prindërve dhe kujdestarëve ligjorë për kujdes të shtuar...

Maqedoni e Veriut, 6 të vdekur dhe 140 raste të reja me COVID-19

0
Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 140 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e...

Shqipëri, 5 të vdekur dhe 153 raste te reja me COVID-19

0
Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 153 raste te reja me COVID-19 ndërsa 5 persona kanë ndërruar jetë, sipas...

Erdoğan: Po përpiqen ta pengojnë zgjimin tonë shekullor

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se "Po përpiqen ta pengojnë zgjimin tonë shekullor duke e bërë Turqinë që të...

Tre të vdekur dhe 63 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Hoti: Operacioni në Karaçevë vetëm fillimi i kthimit të normalitetit në çdo fushë

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se operacioni i mbrëmshëm në Karaçevë është dëshmi se institucionet...

Lista e policëve që u arrestuan në aksionin e Karaçevës

0
Zyrtarët policorë që u prangosën sonte, në vend që të pengonin veprimtaritë ilegale si Zyrtarët policorë që u prangosën...