Dikur e mbronte, tani Haradinaj kundër Kurtit

Kreu i ekzekutivit, ish bashkëpunëtori i Vetëvendosjes në opozitë kur hidhej gazi lotsjellës në seancat e Kuvendit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar...

Dalawie reagon ndaj veprimit të deputetëve: Mos i lëshoni seancat, kryeni obligimet tuaja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kritikuar sjelljet e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të cilët kanë lëshuar sallën gjatë seancave plenare të...

Ka shkuar në 235 numri i viktimave nga masakra në xhami

Ka shkuar në 235 numri i personave të vrarë në sulmin terrorist në një xhami në Sinain e Veriut, tha prokurori i përgjithshëm i...

Erdogan nuk përjashton një takim me Assadin për Sirinë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se nuk ishte plotësisht në kundërshtim me mundësinë e hapjes së një dialogu me qeverinë siriane. “Dyert e politikës...

Çaushi: Më kafshoi në krah një polic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi në një intervistë për Telegrafin, ka folur rreth ngjarjeve të sotme që ndodhën para Kuvendit të Kosovës, ku...

Fatmir Limaj dhe të tjerët shpallen të pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës...

ëvendëskryeministri dhe ish-ministri Fatmir Limaj dhe katër të akuzuarit e tjerë janë shpallur të pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës në rastin e...

Masakra e pergjakshme ne xhami, numri i viktimave shkon ne 184

Numri i personave të vdekur si pasojë e sulmit pranë xhamisë Ravza në qytetin Arish në Egjipt është rritur në 184. Ministria e Shëndetësisë së...

VV dorëzon ankesë në Supreme ndaj vendimit të PZAP-it për Prishtinën e Prizrenin

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Suprem ankesë ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, i cili çon në rinumërim të tërësishëm...

Limaj i pafajshëm për krim të organizuar dhe shpërdorim të detyrës zyrtare

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka shpallur të pafajshëm Fatmir Limaj, Endrit Shala, Nexhat Krasniqin dhe Shpëtim Telakun për pikën e parë të aktakuzës,...

Masakra në xhami në Egjipt, 85 të vdekur

Të paktën 85 persona kanë gjetur vdekjen të premten si pasojë e një sulmi me bombë ndaj një xhamie në gadishullin egjiptian të Sinait. Ministria e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
101AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

U shpall i pafajshëm, Limaj pritet si hero në vendlindje

Pasi u shpall i pafajshëm nga Gjykata Themelore në Prishtinë, kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj është pritur në mënyre madhështorë në vendlindjen...

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

Emisioni ‘Today’ në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteligjencë artificiale që të arrijë të prezantojë. Zgjodhën pikërisht këtë...

Evakuohen banorët, Black Friday në Londër përcillet me të shtëna

LONDËR (AA) – Policia njoftoi se mbrëmjen e sotme janë duke trajtuar një incident në stacionin qendror Oxford Tube në Londër, si pasojë e...

Kosova nuk ia del dot përballë tri herë kampionit të Evropës

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e parë kualifikuese të botërorit “Kina 2019” kundër ish-kampionit të Evropës. Basketbollistët tanë nuk arritën të fitonin para shikuesve...

Dikur e mbronte, tani Haradinaj kundër Kurtit

Kreu i ekzekutivit, ish bashkëpunëtori i Vetëvendosjes në opozitë kur hidhej gazi lotsjellës në seancat e Kuvendit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar...

Kosovë-Lituani, gati për superndeshjen historike

Pas pak minutave Kosova do ta nisë ciklin eliminator për Kampionatin Botëror “Kina 2019″. Përballë Kosovës do të jetë njëra nga kombëtaret më të forta...

Dalawie reagon ndaj veprimit të deputetëve: Mos i lëshoni seancat, kryeni obligimet tuaja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kritikuar sjelljet e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të cilët kanë lëshuar sallën gjatë seancave plenare të...