Arabia Saudite bën thirrje për ekzekutimin e dijetarit Selman Audeh

0
Prokuroria Publike në Arabi Saudite ka kërkuar që thirrësi dhe dijetari i mirënjohur, Dr. Selman Audeh, të ekzekutohet. Këtë e kanë konfirmuar në twitter...

Këngëtari shqiptar në Qabe, e quan “Udhëtimi i jetës”

0
Njihet si ndër rokerët më mirë që ka Shqipëria. Sidrit Bejleri, ka dëshmua tashmë talentin e tij në muzikë duke u bërë edhe model...

Gjërat që duhet të bësh në kohën e sprovave

0
Përcillet nga Ebu Hurejra se Profeti alejhi selam ka thënë: “Shpejtoni në vepra të mira, sepse do të vijnë fitne (sprova) si errësira të natës...

Kryeministri ri me sandale 3 euro sekuestron pasurinë milionëshe të paraardhësit (Video)

0
Në Malajzi, Policia ka sekuestruar pasurinë e ish-kryeministrit të sapolarguar Najib Razak, i cili është rrëzuar nga pushteti pak ditë më parë, duke ngarkuar...

Autorja e romanit “Ezan”: Osmanlinjtë nuk rrënuan dhe nuk dogjën, por ndërtuan

0
Romani "Ezan", i shkrimtares së shpërblyer nga Osijeku i Kroacisë, Ivana Shojat, u kthye në historinë e largët të shekullit të 16-të, në periudhën...

Samosa, ushqimi i domosdoshëm në sofrat e iftarit në Pakistan

0
Samosa, një nga ushqimet tradicionale të rrugës në Pakistan, përbën një nga ushqimet më të preferuara me ardhjen e muajit të Ramazanit. Samosa i ngjan...

Burra, mos e mbani telefonin në xhep – rrezikoni fertilitetin

0
Tashmë telefonat e mençur janë pjesë thuajse e pandashme e secilit. Mirëpo, rrezatimi i tyre në fakt lë shumë pasoja, dhe është mirë të dihen...

Gjërat që i ndodhin atij që bën mëkat

0
Mëkatet lënë shumë gjurmë të shëmtuara në zemrën dhe trupin e njeriut. Ndër to mund të përmendim: Të privuarit nga dituria. Dija është dritë e...

Allahu na jep ujë, dhe kështu na jep jetë… (Video Shqip)

0
Uji është jetë. Pjesa më e madhe e ujit që u nevojitet qenieve të gjalla në tokë është në lëvizje dhe transformim të vazhdueshëm....

Artikujt e fundit