Ja 10 çudira i habisin të gjithë të huajt që vijnë në Shqipëri …

0
Shqipëria vendi i çudirave dhe paradokseve të mëdha, por sa më shumë që po hapemi me botën aq më shumë pa mend po i...

Dita e parë e Ramazanit – kush është i liruar nga agjërimi

0
Në vendin tonë sot ka nisur dita e parë e Muajit të Shenjtë të Ramazanit në të cilin agjërojnë myslimanët. Ndonëse është obligim agjërimi, megjithatë,...

Këngëtarja e njohur konvertohet në islam, poston fotografitë me shami

0
Këngëtarja e njojur irlandeze Sinead O'Connor ka zbuluar se ajo ka hequr dorë nga katolicizmi dhe është konvertuar në Islam, duke marrë emrin e...

Sot homazhe para Teatrit për viktimat e xhamive në Zelandë të Re

0
Për sot po paralajmërohet të mbahen homazhe për 50 viktimat e vrarë në sulmin terrorist në dy...

Albin Kurti viziton varrin e Sami Frashërit në Stamboll

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me delegacionin e tij shoqërues, sot në Stamboll ka vizituar varrin e Sami Frashërit,...

Shoqata Kulturore “Isa Boletini” organizon mbrëmje bamirësie për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

0
Shoqata Kulturore “Isa Boletini” që vepron në Sindelfingen të Gjermanisë, organizimin për nder të Ditës së Flamurit dhe Pavarësisë së Shqipërisë, do...

Meshari Rashid fali namazin e xhumasë në Drenoc, shijone zërin e tij të “ëmbël”...

0
Meshari Rashid el-Afasi ditë më parë vizitoi Kosovën, ku edhe bëri përurimin e xhamisë në fshatin Drenoc të Malishevës. Me këtë rast Rashid e ka...

Kur’ani shëruesi i çdo sëmundjes

0
Allahu thotë në Kuran: “O ju njerëz? Juve ju erdhi nga Zoti i juaj këshilla (Kur`ani) dhe shërimi i asaj që gjendet ne kraharorët...

Cilat janë kafshët më inteligjente sipas Ku’anit…

0
Kurani dhe Suneti i Muhamedit flasin për gjërat kryesore të natyrës: ujin,Tokën faunën dhe florën si dhe kohën. Gjashtë sure në Kuran mbajnë emrin e...

“Pantallonat e zeza”, rrëfimi që i nuk ua mbanë lotët (Video)

0
Sa e sa herë keni thënë "nesër"? Sa herë ju ka ndodhur që të pendoheni pse nuk e keni dëgjuar nënën, babën, motrën, apo...

Artikujt e fundit