Ja 10 çudira i habisin të gjithë të huajt që vijnë në Shqipëri …

Shqipëria vendi i çudirave dhe paradokseve të mëdha, por sa më shumë që po hapemi me botën aq më shumë pa mend po i...

Nëse do e rrisja dhe një herë fëmijën tim

Nëse do e rrisja dhe një herë fëmijën tim do t’i ndërtojë më parë vetë-vlerësimin, e më vonë shtëpinë. Me gishta me shumë do pikturoja me të, e...

Këngëtarja e njohur konvertohet në islam, poston fotografitë me shami

Këngëtarja e njojur irlandeze Sinead O'Connor ka zbuluar se ajo ka hequr dorë nga katolicizmi dhe është konvertuar në Islam, duke marrë emrin e...

Sot homazhe para Teatrit për viktimat e xhamive në Zelandë të Re

Për sot po paralajmërohet të mbahen homazhe për 50 viktimat e vrarë në sulmin terrorist në dy...

Albin Kurti viziton varrin e Sami Frashërit në Stamboll

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me delegacionin e tij shoqërues, sot në Stamboll ka vizituar varrin e Sami Frashërit,...

Dhjetë ditët e para të Dhul Hixhes janë të shenjta?

Pyetje:”Transmetohet se Profeti a.s ka thënë:” Nuk ka ditë ku veprat e mira janë më të dashura tek Zoti, sesa këto dhjetë ditë." Shokët...

Bleta dhe besimtarët

Pejgamberi, (a.s.), e ka shpjeguar ngjashmërinë e besimtarit me bletën në mënyrë koncize dhe interesante: “Betohem për Allahun, në lejen dhe fuqinë e të...

Dita e Arafatit – Dispozitat e saj për jo-haxhilerët

S’ka dyshim se Allahu xh.sh me mëshirën e Tij dhe me drejtësinë e Tij ka përfshirë dhe ka kapluar çdo gjë në këtë kozmos...

Shkatërrimi i popullit bëhet me uljen e nivelit të arsimit

Shkatërrimi i populli, nuk ka nevojë të bëhet vetëm me bombë atomike, apo me ndonjë raket nga një distancë e largët. Por mund të bëhet...

Kreu i Azharit: Poligamia është e padrejtë ndaj grave dhe fëmijëve

Kreu i Al Azharit (shkolla më e madhe islame në botë) ka deklaruar se aspekti i poligamisë – martesës me më shumë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Rashica optimist: Jam gati, besojmë në kualifikim

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica ka folur sot në konferencën për shtyp vetëm një ditë para ndeshjes me Malin e...

KQZ: Do të ofrojmë sigurinë maksimale për procesin zgjedhor

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së, teksa ka theksuar se do...

Challandes “zbulon” formacionin për ndeshjen me Malin e Zi

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka mbajtur konferencën e fundit për shtyp përpara ndeshjes me Malin e Zi.

Aksident në Vushtrri, shtatë persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në fshatin Druarë të Vushtrrisë mes dy veturave ku si pasojë mbeten të lënduar shtatë persona.

Naser Ramadani: Duhen dy ditë për të vërtetuar gjendjen e pacientëve me alergji

Sot rreth orës 11:00, disa punonjës të KQZ-së kanë marrë alergji nga votat e ardhura nga Serbia. Klan Kosova...

Vazhdon të hetohet rasti i të prekurve nga alergjia si pasojë e votave nga...

26 persona nga KQZ-ja dyshohet se kanë alergji në duar si pasojë e numërimi të votave të ardhura ng Serbia, njofton Klan...

26 persona të helmuar në Qendrën e Numërimit, shkak zarfet e ardhura nga Serbia

Procesi i verifikimit të zarfeve me vota, të ardhura nga Serbia, është ndërprerë rreth orës 11:00. Kjo pas kundërmimit...