Si ta luftoni lagështinë dhe mykun

0
Lagështia dhe myku janë ndër armiqtë më të bezdisshëm që i kanosen shtëpisë dhe shëndetit tonë. Lagështinë nuk e ndiejmë as nuk e shohim...

Ja ushqimet të cilët shkaktojnë fryrje…

0
Ndiheni të fryrë edhe pse nuk keni ngrënë racion të bollshëm? Atëherë kujdesuni çfarë hani. Është me rëndës t’i kushtoni kujdes sasisë së atij ushqimi...

Çfarë ndodh nëse përzieni dhe pini lëngun e rrushit me limon

0
Është stina e rrushit. E gjejmë në ngjyrë të bardhë, të zezë dhe të kuqe. Të tre këta lloje janë super të shijshëm. Në Shqipëri,...

Si trajtohen gurët në tëmth me lëng molle

0
Gurët në tëmth janë “gurë” të vogël apo në copa të forta, të cilët gjinden në fshikëzën e tëmthit. Fshikëza e tëmthit është organ i...

Vaji i kokosit vret qelizat e kancerit

0
Ky vaj vret 93% të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Ky vaj vret 93% të kancerit të zorrës së trashë...

Si të largoni erën e keqe të gojës dhe te pastroni gjuhen

0
Higjena e varfër orale nuk është vetëm një shqetësim për ata që ju rrethojnë, por edhe për vetë shëndetin tuaj. Përveç erës së keqe të...

A duhet përdorur gjalpi apo jo?

0
Gjalpi përmban 49 për qind yndyrna të ngopura, por nuk përmban yndyrë të rafinuar si trans-yndyrnat që janë më të dëmshme se yndyra e...

Të vërtetat e sheqerit të errët dhe të bardhë

0
E keni parasysh atë momentin kur je në market dhe në vend të sheqerit të bardhë, merr një qese me sheqer të errët, duke...

Largoni erën e keqe të gojes me kripë himalaje!

0
Pastroni gojën tuaj me kripë himalaje! Lamtumirë aromës së keqe të gojës. Receta tradicionale tibetiane Kjo recetë do t’ju ndihmojë të shkatërroni pllakën dentare, të neutralizojë...

Pastroni zorrën e trashë me 3 përbërës…

0
Zorra e trashë është organi përgjegjës për eliminimin e të gjitha mbeturinave që trupi nuk ka nevojë. Pra, mbajtja e zorrës së trashë të...