Kujdes nga valët e celularëve, ja çfarë rrezikojmë

0
Përdorimi i celularëve në Shqipëri ka pësuar një rritje dramatike në vitet e fundit, dhe vëmendja po shkon drejt telefonave smart. Gjithashtu, mosha mesatare...

Çfarë ndodh me ju derisa jeni nën anestezion dhe përse nuk bën të hani...

0
Puna e anesteziologut është shumë e rëndë dhe bart me vete përgjegjësi të madhe dhe patjetër duhet të fshijë vetëdijen tuaj, të eliminojë dhembjen...

Van Damme: Ndiqni shembullin e profetit Muhammed (Video)

0
Aktori i njohur i Hollyvoodit, Jean Claud Van Damme ka folur se si në një moshë të shtyrë ka aritur të ruajë fizikun dhe...

Ujë esëll në mëngjes – Pse Duhet ta pini, përfitimet në organizëm?

0
A mund të qëndrosh pa pirë ujë, çaj apo çdo lëng tjetër për të paktën tetë orë? Vetëm idea e kësaj sfide tingëllon shqetësuese apo...

Letra prekëse e nënës për mjekun që i tha të abortojë beben me Sindromën...

0
Një grua shtatzënë nga Australia Courtney Baker, u këshillua nga mjeku i saj të abortojë pasiqë fëmija në barkun e saj, ishte me Sindromën...

Rreziku i cigareve elektronike, pasoja serioze për shëndetin

0
Produktet e reja elektronike që po përdoren për të zëvendësuar konsumin tradicional të duhanit duke përdorur djegjen e avujve të padëmshëm për mjedisin, mund...

Zëvendësojeni sheqerin me mjaltë

0
Mjalti është produkti më i shëndetshëm dhe më i mirë që ofrohet nga natyra. Mjalti përdoret si ushqim dhe si një ilaç, në sajë të...

Kafja ul rrezikun e infarkteve në zemër

0
Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhasn kafe më shumë në ditë, sipas një...

Gështenjat kanë veti shëruese

0
Gështenjat kanë veti terapeutike dhe për shkak të vlerës së tyre të lartë të energjisë, ato janë të rekomanduara veçanërisht për atletët dhe fëmijët. Ato...

Kjo eshte dieta qe e parandalon kancerin (Video)

0
Dieta e shendetshme mund te parandaloj zhvillimin e kancerit. Perimet, frutat, dritherat, farat, mishi i pules, vezet dhe peshku jane te pasura me selenium. Seleniumi...