Sa litra ujë duhet të pihen në syfyr dhe iftar?

0
Para së gjithash, është e rëndësishme të pihet sasi e mjaftueshme e ujit  midis Iftarit dhe kohës së gjumit për të shmangur dehidrimin-synoni të...

6 mjekimet natyrale që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut

0
Mënyrat natyrale të trajtimit të presionit në gjak. Presioni i gjakut është rasti shumë i shpeshtë në shoqëri, mos...

Pse vitamina D mund t’ju shpëtojë jetën

0
Një studim i ri ka zbuluar se të paturit nivel të lartë të vitaminës D mund t’i ndihmojë gratë që të luftojnë kancerin e...

Jeni duke humbur motivimin për të vrapuar? Motivohuni me këto katër këshilla

0
Ndiheni të lodhur dhe jeni shumë afër për të hequr dorë nga vrapimi krejtësisht? Nuk jeni të vetmit! Normalisht se ndoshta vetëm ju nevojitet një...

Kinezët, për shkak të dhembjes së kokës, nuk pinë ilaçe: Kështu eliminohet dhembja! (Video)

0
  Në trup ekzistojnë pika të caktuara kundër stresit, me stimulimin e të cilave trupi fillon të qetësohet dhe të lirojë stresin. Këtu hyn në...

Përdorimi i detergjentëve dëmton dhe ul funksionin e mushkërive, po aq sa duhanpirja

0
Përdorimi i detergjentëve apo produkteve të tjera të pastrimit mund të dëmtojnë mushkëritë, po aq sa duhanpirja. Të qenët në kontakt të vazhdueshëm me këto...

Gjethet e arrave – Si t’i përdorni për shëndetin

0
Gjethet e arrave konsiderohen pjesë e pandashme e trashëgimisë vendase të mjekësisë tradicionale popullore. Shqipëria njihet botërisht si pjesë bazike e vendorigjinës së pemës së...

Vendosni pak mjaltë në kërthizë para se të flini, mrekulli që s’ka të paguar

0
Vendosja e një pike mjalti para gjumit në kërthizë mund të shërojë deri në 35 sëmundje Vendosja e një pike mjalti para gjumit në kërthizë...

Alarmon IKSHPK: Grumbullimi i njerëzve i patolerueshëm, virusi ende në mesin tonë

0
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka postuar një foto në faqen e saj në Facebook ku shihen disa persona të...

Në Infektivë 23 raste me COVID-19, tre në gjendje kritike

0
Në Klinikën Infektive në QKUK janë të hospitalizuar 23 persona me COVID-19, ndërsa prej tyre tre janë në gjendje kritike.