Lëng mollë me karrotë – të Mirat që merr organizmi

Të apasionuarit pas lëngjeve të frutave me siguri e adhurojnë kombinimin e këndshëm mes karrotës dhe mollës. Përfitimet që vijnë prej lëngut të të dyjave...

Që të keni shëndet të mirë duhet të bëni 10 mijë hapa në ditë,...

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik përmirëson shëndetin. Ekspertët kanë...

Zbulimi kundër kancerit, gjendet kodi i vetë-shkatërrimit të qelizave

Është gjetur kodi i vetë-shkatërrimit të qelizave. Në të ardhmen kjo gjetje mund të bëhet çelësi për kurat anti-kancer, të cilat synojnë të vrasin...

Shega ndihmon në luftimin e artritit

Artriti është një problem i zakonshëm në vendet perëndimore. Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme, por shumica përfshijnë një formë...

Rreziku nga ataku kardiak, evitoni kontaktin direkt me ujin e ftohtë

 Gjithmonë gjatë periudhës së plazhit janë të shumtë personat që humbasin jetën kur futen në det, për shkak të kontaktit të menjëhershëm me ujin...

Gurët në veshka, kombinimi “thërrmues” i padëgjuar me limon dhe vezë

E kujt do t’ia kishte marrë mendja, se edhe vezët janë të afta të kontribuojnë në nxjerrjen e gurëve në veshka. Bëhet fjalë për të...

Muslimanët e Britanisë së Madhe në hall nga vaksinat me përbërje të dhjamit të...

Këshilli Mysliman në Britani të Madhe ka thënë se vaksinat kundër gripit që janë paraparë për fillimin e vitit shkollor në këtë shtet...

Alergjia nga peshku i merr jetën 11-vjeçarit

Një djalë 11-vjeçar nga Brooklyn ka ndërruar jetë dhe dyshohet që shkak të jetë gatimi i keq i peshkut.

Kontrolloni produktet kozmetike: Përbërësit e rrezikshëm që duhen shmangur!

Një pjesë e mirë e produkteve kozmetike përmbajnë substanca me efekte të rrezikshme anësore, të cilat bëni t’i shmangni sa më shumë në mënyrë...

Trajtoni depresionin me këtë pije

Në momente të ndryshme të jetës, mund të ndihemi të mërzitur dhe pa e kuptuar mund të biem në depresion. Por, siç e dini, ushqimi...