Humbni peshë me mjaltë e kanellë

Pothuajse të gjithë ne e dimë se mjalti është shumë i shëndetshëm por shumë pak e dimë se sa e shëndetshme është...

Ilaci që shëron cdo gjë përvec vdekjes

HABETU SEVDA – FARA E BEREQETIT (fara e zezë) Allahu xh.sh. thote ne Kur’an: “…dhe asaj i eshte dhene çdo send…” (En Neml, 23) Profeti(s.aw.s) ka thene: “Me...

KOMF propozon vizita shtëpiake, për të shmangur vdekjen e fëmijëve

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF reagon mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos...

Si të trajtoni fytyrën tuaj me vaj kokosi

Vaji i kokosit eliminon të gjitha shkëlqimet e pa dëshiruara  që formohen gjatë ditës në fytyrë  duke mos i larguar vajrat e nevojshme që...

A e dini ndikimin e pastruesit të veshëve në dëgjim?

Pastruesit e veshëve po dëmtojnë rëndë fëmijët pasi aplikuesi i pambukut mund të shkatërrojë dëgjimin. Sipas një studimi nga Journal of Peadriatics, zbulohet se më...

Truri i femrave është më kompleks se i meshkujve

Pavarësisht interesave dhe ngjashmërive që kanë, meshkujt dhe femrat mund të jenë shumë të ndryshëm. Në fakt, ata mund të jenë aq të ndryshëm saqë...

Dobitë dhe vetitë e hithrës që nuk i dinit më parë

Hithra është bima që rekomandohet  më tepër lidhur me trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të...

Shtohet numri i të prekurve nga virusi HIV në Kosovë

Dhjetë të infektuar me virusin HIV i janë shtuar Kosovës vetëm brenda një viti. Numri i të prekurve nga sëmundja e SIDËS, po rritet...

Tre arsye shëndetësore pse duhet të largoni peshën e tepërt nga beli

Fatkeqësisht kilet e tepërta tek barku nuk është vetëm një problem që i përket pamjes. Mjekët e konsiderojnë si një nga shqetësimet...

Kajsitë të mira kundër kancerit

Shumë njerëz nuk e dinë se çfarë vlera të mahnitshme përmban vitamina B17 ka dhe se ku mund të gjendet ajo. Për ata që...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosnett reagon pas shpërndarjes së Kuvendit: Hap i rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së...

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Ambasadori Philip Kosnett, përmes një postimi...

OKB: 3 milionë njerëz rrezikohen nga sulmet në veriperëndim të Sirisë

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka lëshuar një paralajmërim se 3 milionë njerëz në veriperëndim të Sirisë janë në rrezik nëse...

BIK-u sqaron opinionin për mishin e asgjësuar

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, në një deklaratë të lëshuar sot, ka sqaruar opinionin e gjerë rreth mishit të asgjësuar nga...

8 vjeçari u vjedh makinën prindërve, përfundon në autostradë me 140 km/orë

Një 8-vjeçar në Gjermani vodhi makinën e prindërve të tij për një shëtitje në autostradë me 140 km / orë ka thënë...

Idlib, 6 civilë humbin jetën nga sulmet e regjimit dhe Rusisë

Të paktën 6 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të regjimit të Bashar al-Asadit dhe Rusisë që nga mesnata...

Kosova përfiton mbi 90 milionë euro nga BE-ja, ratifikohet marrëveshja IPA 2018

Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar Marrëveshjen Financiare për IPA 2018, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Marrëveshja në fjalë mori...

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës

Deputetët e Parlamentit e kanë votuar shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Shpërbërja e Kuvendit ka marrë 89 vota pro,...