Dobitë e Xhenxhefilit…

0
Xhenxhefili është përdorur prej shekujsh për të kuruar problemet shëndetësore të njerëzve. Ai njihet si mik i sistemit imunitar dhe stomakut. Shumë studime madje sugjerojnë...

Si ta dini që keni gurë në veshka?

0
Dhimbjet dhe faktorë që ndikojnë në urinim jo normal janë shenjat kryesore Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar. 1....

Cila është pija që ua dëmton eshtrat?

0
Kockat kryesisht përbëhen nga kolagjeni, një proteinë që siguron një shtresë mbrojtëse të butë, dhe kalciumi një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë e...

Ja 10 gënjeshtrat mbi kancerin që ju kanë bërë të besoni

0
Ju keni mësuar të gjitha llojet e gënjeshtrave në lidhje me kancerin nga “profetët e kancerit” – institucionet, mjekët e kancerit, qendrat onkologjike dhe...

Kjo përzierje natyrale ju shpëton nga anemia

0
Thuajini lamtumirë anemisë me këtë përzierje. Me tre lugë gjelle në ditë do të shtoni rruazat e kuqe dhe do të mbani hemoglobinën në...

Pesë simptomat e kancerit në pankreas

0
A e dini se një në dy njerëz të lindur pas vitit 1960 në Mbretërinë e Bashkuar do të diagnostikohet me ndonjë lloj të...

Paracetamoli mund t’ju vrasë, ja gabimi që bëjmë ne shqiptarët

0
Mjafton një dhimbje koke dhe direkt marrim një paracetamol. Por, nese nuk jep efekt, atëherë shumë persona marrin një kokërr tjetër nga ky medikament. Doza...

Limoni dhe hudhra, kundër lythave

0
Ky ilaç është shumë i thjeshtë dhe vepron. Shëron lythat në mënyrë krejt natyrale. Përbërësit: 1 thelb hudhër; Lëngun e gjysmë limonit; Trakë ngjitëse). Përgatitja: Shtypeni...

Sa kohë nevojitet që ilaçet të kenë efekt?

0
Në qoftë se jeni duke vuajtur nga dhimbje të kokës, abdominale apo diçka e tillë, mund të përdorni një paracetamol apo ibuprofen. Që nga moment...

Ja Vitaminat dhe super-ushqimet të cilat e parandalojnë rënien e flokëve

0
Rënia e flokëve është më e zakonshme gjatë sezonit të verës dhe vjeshtës sesa në çfarëdo periudhe tjetër të vitit. Suplementet, avokadot dhe peshqit mund...