Shega ndihmon në luftimin e artritit

0
Artriti është një problem i zakonshëm në vendet perëndimore. Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme, por shumica përfshijnë një formë...

Klinikës Infektive po i rrezikohen kapacitetet për të sëmurët me Covid-19

0
Pas lirimit të masave kundër sëmundjes Covid-19, që shkaktohet nga koronavirusi, hapja e menjëhershme dhe lëvizja e pakufizuar e njerëzve ka rritur...

12 pacientë me koronavirus të shtrirë në QKUK, dy prej tyre në gjendje të...

0
12 pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së. Sipas raportit 24 orësh të...

Afër 3000 raste me koronavirus në Kosovë – 1293 aktive aktualisht

0
Dje në Kosovë janë regjistruar edhe 113 raste të reja me koronavirus derisa 67 pacientë janë shëruar.Numri i përgjithshëm i të infektuarve...

Çfarë ndodh në trup nëse nuk hani mish të kuq?

0
Ja se çfarë ndodh në trupin e femrës nëse në tërësi shmang të hajë mish të kuq! Mishi i kuq është proklamuar si shkaktari kryesor...

BE, në vitin 2015 nga kanceri kanë vdekur 1,3 milionë njerëz

0
Në Bashkimin Evropian (BE) në vitin 2015, 1,3 milionë persona kanë vdekur nga kanceri, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të Zyrës Statistikore Evropiane...

Si ta largoni mjekrën e dyfishtë? (FOTO)

0
Ushqimi i shëndetshëm dhe aktiviteti janë dy gjërat më të mira që njeriu mund të bëjë për shëndetin e tij. Mirëpo muskujt e fytyrës...

Hudhra: Katër arsye të mira për të mos e eliminuar nga dieta

0
Hudhra, një eliksir i vërtetë për shëndetin e mirë të trupit tonë. Antireumatike, na mbron nga ulcerat dhe arterioskleroza, ajo është një ndihmë e vlefshme...

Ishemia kardiake, si mund të kontrollohet dhe trajtohet

0
Ishemia është vuajtja e qelizave të muskulit të zemrës për mungesën dhe furnizimin e tyre me oksigjen. Ishemia kardiake ndodh atëherë kur pllaka apo...

CNN jep alarmin për bishtat e cigareve

0
Filtrat plastike të cigareve janë ndotësi numër 1 i botës dhe nuk parandalojnë as kancerin, thotë CNN.