Brenda 20 vjetësh, robotët do trajtojnë pacientë

0
Sipas Shërbimit Shëndetësor Kombëtar të Britanisë së Madhe, brenda 20 vjetëve të ardhshme, robotët do të jenë në gjendje për të kryer kujdes ndaj...

Qytetarët që udhëtojnë nga Kosova në Gjermani do të testohen për COVID-19 në aeroportet...

0
Qytetarët që udhëtojnë nga Kosova në Gjermani, nga java e ardhshme do të kenë mundësi të bëjnë testimin për COVID-19 në të...

Ja 5 shenjat alarmuese që tregojnë se nuk keni oksigjen të mjaftueshëm në gjak…

0
Oksigjeni është një nga elementet më me tepricë në univers. Është pak ironike, që njerëzit që kanë probleme me frymëmarrjen nuk mund ta marrin...

Losion kundër mushkonjave – Si ta bëni në shtëpi

0
Në raftet e supermarketeve apo farmacive do të gjeni një sërë locionesh kundër mushkonjave dhe insekteve të tjerë, por shumë prej tyre përmbajnë substanca...

Pse të moshuarit duhet të përdorin vazhdimisht aspirinë?

0
Miliona personave të moshës së shtyrë u përshkruhet përdorimi ditor i aspirinës. Një studim i zhvilluar së fundmi ka treguar që ndalimi i përdorimit ditor...

Përdoreni limonin për të eliminuar dhembjen e gjunjëve

0
Dhembja e gjunjëve është problem i shpeshtë dhe mund të shfaqet te njerëzit e të gjitha moshave. Mund të jetë i shkaktuar nga ndonjë lëndim...

10 këshilla për parandalimin e ftohjes

0
Ftohja është infeksioni më i zakonshëm viral në botë dhe është shkaku kryesor i vizitave te mjeku, si dhe ditët e humbura nga...

Eliminoni bakteret nga stomaku me fiq dhe vaj ulliri

0
Ekspertët thonë se fiqtë të zhytur në vaj ulliri , që vijnë nga receta shumë të vjetra të marra nga vende bregdetare, janë një kurë shumë...

Raka thotë se shkollat duhet të hapen

0
Infektologu Lul Raka ka thënë se duke pasur parasysh situatën epidemiologjike dhe lehtësimin e masave të marra nga Qeveria e Kosovës, shkollat...

Rrjetet sociale nxisin depresion tek të rinjtë

0
Sa më shumë kohë që adoleshentët kalojnë duke shikuar në ekrane, aq më depresiv bëhen, sugjeron një studim i ri.