Hamburgerët dhe picat rrisin rrezikun e sëmundjeve fatale

Nëse hani shumë hamburgerë, pica, biskota dhe ëmbëlsira mund të marrë disa vite nga jeta juaj, sipas studimeve të reja.

Një ilaç natyral si kanella – përfitimet që merrni prej saj

Kanellë është një erzë e shijshme që i shërben një numri qëllimesh jashtë kuzhinës. Në fakt, ky përbërës i ëmbël është përdorur...

Pse është i rrezikshëm konsumimi i mishit

Nuk ka dyshim se amerikanëve u pëlqen shumë hamburgeri, por një studimi i ri tregon se ata duhet ta pëlqejnë atë më pak. Dr. Mingyang...

Eleminoni pikat e zeza në hundë për vetëm tre minuta

A dëshironi të pastroni fytyrën tuaj përgjithmonë? Ka mënyra të ndryshme për të bërë fytyrën tuaj të pastër nga pikat e zeza. Përdorimi i sodës së...

Alarmi shkencor: Ky produkt shkakton rrezik kancerogjen

Kremrat për rrezitje na mbrojnë nga rrezatimi i dëmshëm dhe nga dëmtimi i lëkurës, mirëpo kur i përdorim në pishinë, mund të çojnë në...

Virusi i HIV po rikthehet si vrasës i pandalshëm

Murtaja e bardhë, apo virusi HIV, i cili fund shekullin e kaluar shfarosi miliona njerëz, shkenctarët paralajmërojnë se virusi është duke përjetuar mutacion dhe...

Cilat janë barërat që shkaktojnë harresën?

Pavarësisht faktit se ato përshkruhen për lehtësim të gjendjes, nga përshkrimi i gabueshëm i tyre në botë shkaktohen 100 mijë vdekje. Brenda një viti 1.5...

A është e rrëzikshme gjakrrjedhja nga hunda…

Gjakrrjedhja në hundë, e quajtur ndryshe epistasa, përfshin rrjedhjen e gjakut nga brenda hundës. Shumica e njerëzve kanë më raste gjakrrjedhje nga hunda, sidomos...

Si t`i shëroni bajamet me receta popullore

Pezmatimi i bajameve është i shpeshtë gjatë muajve të ftohtë, veçanërisht te fëmijët. Derisa shumë prindër preferojnë mjekimin me barna, disa të tjerë preferojnë...

Çfarë e shkakton problemin me mishin e dhëmbëve?

Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga një inflamacion i thjeshtë i mishit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...