Kosovë, 96 raste të reja me Covid-19 dhe 87 të shëruar

0
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 207 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe...

Edhe tre të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

0
Nga Instituti i Shëndetit Publik kanë njoftuar se edhe tre persona kanë vdekur nga COVID-19. Mbrëmë në Klinikën Infektive...

Mjekët turq përdorin terapi me rreze te pacienti me COVID-19

0
Mjekët turq përdorën metodën turke të terapisë me rreze (TurkishBeam) për herë të parë të premten për trajtimin e COVID-19 te një...

COVID-19, 1,143 raste aktive në Kosovë

0
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 205 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe...

62 raste të reja me Covid-19 në Kosovë dhe 61 të shëruar

0
Sot më 26 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 205 mostra të marra...

Vdes edhe një person me Covid-19 në Kosovë

0
Nga Njësia Intensive e Mjekimit në Qendrën e Mjekësisë Sportive në QKUK është bërë e ditur se sot, me datë 26.06.2020 në...

“Qatar Charity” dhuron donacion 6.500 teste dhe 6 respiratorë për Kosovën

0
Pasditen e sotme kanë mbërritur 6500 teste dhe 6 respiratorë, donacion nga shteti i Katarit, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës...

106 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Infektivë, 7 në gjendje të rëndë

0
106 pacientë të konfirmuar me Covid-19, janë duke u trajtuar në Kliniken Infektive të QKUK-së. Gjendja e pacientëve të...

Specializantëve u dalin 300 euro shtesë nga MSH-ja

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka alokuar pagesën prej 300 eurove për muajin maj për kategorinë e specializantëve.

Konfirmohen edhe 95 raste me Covid-19 në Kosovë, 63 shërohen

0
Sot më 24 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 311 mostra të marra...