Ilaçi natyral kundër fryrjes dhe gazrave

PËRBËRËSIT: Gjysmë ananasi • Gjysmë kopre • 2 kërcej selino me gjethe • pjesë rrënje xhenxhefil 2-3 cm. Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. Shtroni pak ujë sipas...

Çka u rrezikon shëndetin gjunjëve tuaj

Shumë njerëz janë të shqetësuar se përplasja, në ndonjë trotuar, është gjëja më e keqe për gjunjët e tyre. Por vrapimi nuk është sport i...

Ky është ilaçi antik që vret infeksionet në trup

Kur jemi duke luftuar me ethet dhe me infeksione të ndryshme, e dimë që e gjithë kjo ndodh për shkak të ndonjë infeksioni në...

Ja shenjat që tregojnë se vuani nga alergjia

Simptomat e alergjisë ngjajnë me simptomat e sëmundjeve të tjera dhe kjo është një arsye që na pengon të gjejmë trajtimin e duhur për...

Borziloku, largon temperaturën

Shpeshherë temperatura është simptomë e sëmundjeve të ndryshme. Ajo mund të shfaqet kur trupi juaj po lufton me një lloj infeksioni siç mund të...

Zbuloni se pse mpiksjet e gjakut janë vdekjeprurëse/ Shenjat që nuk duhet t’i injoroni!

Kur prisni pa dashje gishtin, proteinat në gjak bashkohen me qelizat e gjakut për të shkaktuar mpiksje, që janë masa të trasha të indeve...

Për herë të parë shkencëtarët zbulojnë një lidhje mes sheqerit dhe sëmundjes Alzheimer

Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje mes sheqerit dhe simptomave të sëmundjes së Alzheimerit për herë të parë. Përderisa ekspertët nuk e dinë shkaktarin e saktë...

Temperaturat po bien. Mbroni shëndetin në këtë formë

Tashmë pothuajse jemi futur zyrtarisht në stinën e dimrit dhe me rënien e temperaturave, vijnë dhe shfaqen ftohjet, gripi dhe komplikime tjera shëndetësore. Para se...

Përdorni kanellë dhe i thoni lamtumirë këtyre sëmundjeve

Kanella ka efekte të shkëlqyeshme mjekësore dhe mund të lehtësojë simptomat e sëmundjeve të ndryshme. Më poshtë janë disa mënyra se si mund ta përdorni...

Ushqimet që duhet të hani për një gjumë të thellë

Si mund të bëni një gjumë të mirë? Një recetë e mirë për të pasur një gjumë të “lehtë” dhe të thellë është të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vetëm AAK e Nisma nuk nënshkruajnë kërkesën e seancës për mbylljen e kazinove

Deputetët e LDK-së, PDK-së, VV-së, PSD-së e deputetë të pavarur, kanë mbledhur nënshkrimet për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme ku do...

Fundoset një traget në Irak, 55 të vdekur

Të paktën 55 persona e kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së një trageti në lumin Tigër në qytetin Mosul të...

Fundoset një traget në Irak, 40 të vdekur55

Të paktën 55 persona e kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së një trageti në lumin Tigër në qytetin Mosul të...

Gruaja, familja e të cilës u vra në Zelandë të Re, thotë se do...

Një grua, prindërit dhe vëllai i të cilës iu vranë në masakrën e xhamisë së Zelandës së Re, ka thënë se do...

PSD paralajmëron formimin e komisionit hetimor për punësimet familjare

Partia socialdemokrate konsideron se kapja e shtetit është duke vazhduar edhe në qeverinë Haradinaj, për këtë arsye kjo parti opozitare bëri të...

Bahtiri: BE-ja po e kolonizon veriun me serbë nga Bosnja e Kroacia

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Agim Bahtiri ka reaguar për neglizhencës që sipas tij BE-ja e ka treguar në raport me kthimin...

BE reagon për kërcënimet e Serbisë për ndërhyrje në veri të Kosovës

Kërcënime për ndërhyrje në veri e fjalor i ashpër. Ky ishte diskursi i përdorur kohëve të fundit nga zyrtarë...