SHSKUK: Po trajtohen rreth 610 pacientë me COVID-19 – 25 në gjendje të rëndë

0
Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 610 pacientë po marrin shërbimet shëndetësore në klinikat për COVID-19.

28 punëtorë të Klinikës Emergjente në QKUK të infektuar me COVID-19

0
Klinika Emergjente që nga fillimi i pandemisë ka ofruar shërbime mjekësore emergjente për të gjithë qytetarët e Kosovës të cilët kanë pasur...

Kosovë, kompania turke Sezin ofron donacion për parandalimin e përhapjes së COVID-19

0
Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës si dhe Ministria e Shëndetësisë bashkë me agjenci ndërlidhëse të tjera, kanë pranuar një donacion...

Zemaj kërkon nga laboratoret private çmime korrekte të testimeve për COVID-19

0
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim kryetarin e Autoritetit të Konkurrencës të Kosovës, Valon Prestreshi.Ky takim vjen pas vendimit...

Kosovë/ 14 të vdekur në 24 orëshin e fundit nga virusi

0
341 raste të vdekjes është totali i viktimave në Kosovë nga virusi korona.Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

3 mijë e 976 raste aktive me koronavirus në Kosovë

0
Në Kosovë numri i të infektuarve me COVID-19 ka shkuar në 10 mijë e 247 raste, ndërsa deri më sot janë shëruar...

Testimi për COVID-19 tashmë edhe në klinika private, këto parashihet të jenë çmimet

0
Duke nisur nga kjo javë, në Kosovë disa institucione shëndetësore private, pasi të pranojnë licencën nga Ministria e Shëndetësisë, do të fillojnë...

Sërish javë e rëndë për Kosovën, prej të hënës 59 pacientë vdiqën nga koronavirusi

0
Kosova po vazhdon përballjen e vështirë me pandeminë e koronavirusit. Vetëm sot në vendin tonë janë konfirmuar edhe 190...

Brenda 4 javësh 608 mërgimtarë, nga Kosova u kthyen në Gjermani të infektuar me...

0
Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani, ka bërë të ditur se vetëm brenda 4 javësh në territorin e Gjermanisë nga Kosova...

Bashkimi Evropian dhuron 30 respiratorë për Ministrinë e Shëndetësisë

0
Ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se nga sot kemi 30 respiratorë më shumë, të cilët do të lehtësojnë punën e...