Numri global i vdekjeve nga COVID-19 arrin në mbi 700 mijë

0
Sipas shifrave zyrtare të Universitetit Johns Hopkins me qendër në SHBA, numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi i ri...

Brenda 4 javësh 608 mërgimtarë, nga Kosova u kthyen në Gjermani të infektuar me...

0
Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani, ka bërë të ditur se vetëm brenda 4 javësh në territorin e Gjermanisë nga Kosova...

Bashkimi Evropian dhuron 30 respiratorë për Ministrinë e Shëndetësisë

0
Ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se nga sot kemi 30 respiratorë më shumë, të cilët do të lehtësojnë punën e...

Gjermania i dhuron IKSHPK-së një kontingjent me pajisje mbrojtëse kundër Covid-19

0
Ministri Zemaj dhe Ambasadori gjerman Rohde marrin pjesë në dorëzimin e donacionit me mjete mbrojtëse kundër Covid-19 Ministri i...

3 çajrat e ftohtë bimorë që duhet të pini në verë

0
Freskia dhe hidratimi janë tepër të rëndësishme në ditët e nxehta të verës. Alternativat industriale për freski dhe hidratim janë të mbushura...

Mbi 3 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

0
Në Kosovë numri i personave të infektuar me koronavirus ka arritur në 7 mijë e 137.Që nga marsi e deri më sot,...

Mbrojtja nga Covid-19, ja si të përzgjidhni maskat e duhura

0
Mbajtja e maskës për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga virusit që gjunjëzoi globin është bërë e detyrueshme dhe një domosdoshmëri....

Lëngu i qepës së kuqe/ Kura natyrale për stomakun dhe alergjitë

0
Lëngjet e frutave dhe perimeve janë plot vlera dhe përfitime shëndetësore. Por kur mendon për lëngun e perimeve, qepa e kuqe është...

Kosovë, 756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga Covid-10 (Dokument)

0
Që nga regjistrimi i rasteve të para të Covid-19 në Kosovë e deri më sot, 756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga ky...

Turqi, testet për vaksinat kundër COVID-19 japin shpresë

0
Rezultatet e fazës së dytë të vaksinave kundër COVID-19 të publikuara në fillim të kësaj jave janë shumë inkurajuese dhe premtuese, sipas...