Thirrje për ndalim të shitjes së ibuprofenit, shkak rreziku për sulm në zemër

Thirrje për ndalim të shitjes së ibuprofenit, shkak rreziku për sulm në zemër Dhimbjeqetësuesit e njohur ‘duhet të shiten vetëm në farmaci, në sasi të...

Si të lexojmë pa dëmtuar sytë, këshilla të vlefshme për prindërit

Mjekët okulistë rekomandojnë prindërit të bëjnë një vizitë të fëmijëve të tyre pranë specialistëve për të parë gjendjen e shikimit dhe për të kapur...

Brokoli detoksifikon gjithë organizmin

Brokoli ka një efekt të fortë dhe pozitiv në sistemin e detoksifikimit të organizmit dhe është përgjegjës për kombinimin e tre fitonutrientëve, të cilat...

Ushqimet e shëndetshme për zemër

Një e katërta e vdekjeve në SHBA janë si shkak i sëmundjeve të zemrës. Pasi që kjo statistikë është vërtetë enorme, është shumë e rëndësishme...

Të fjeturit shumë qon në sëmundje të zemrës

Fjetja për më shumë se 6-8 orë gjat natës mund të shoqërohet me rrezikun e shtuar për vdekje të papritur dhe sëmundje kardiovaskulare, thotë...

5 arsyet pse gratë japoneze duken më të reja dhe plaken më ngadalë

Në Japoni, ushqimi nuk hahet vetëm për shije. Japonezët besojnë në nxjerrjen e përfitimeve shëndetësore nga ushqimi i tyre. Këtu janë 10 arsyet kryesore...

Shkencëtaret provojnë testin e ri për zbulimin e kancerit

Shkencëtaret në Australi kanë njoftuar se po zhvillojnë një test të ri, përmes të cilit për 10 minuta mund të zbulohet a është njeriu...

Për herë të parë vendoset pompa e insulinës në Klinikën e Endokrinologjisë në QKUK

Në Klinikën e Endokrinologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, për herë të parë tek pacienti Ilir Koci, është vendosur pompa e parë e...

Shëndeti i Veshkave Nis në Tryezë – Cilat Janë Ushqimet Më të Mira

Shëndeti i veshkave është thelbësor për mirëqenien tonë. Problemet me veshkat shkaktojnë sëmundje të tjera kardiovaskulare. Për fat të mirë ka disa ushqime që i mbajnë...

Video që ju bën ta lini duhanin: Dallimi mes mushkërive të shëndetshme dhe atyre...

A dëshironi ta dini se çfarë me të vërtetë i bëjnë cigaret trupit tuaj? Kjo video tronditëse e tregon dallimin mes mushkërive të një duhanpirësi...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Specialja në aksion ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, avokatët flasin për ftesat

Dhomat e Specializuara të Prokurorisë që funksionojnë në kuadër të Gjykatës Speciale për krimet e luftës që pretendohet se janë kryer nga shqiptarët, kanë...

Studentët shtojnë një kërkesë: Të hiqen procedimet penale

Studentët e universiteteve publike vijojnë të refuzojnë ftesat e përsëritura të kryeministrit Edi Rama për dialog, në mënyrë që të gjendet zgjidhje për 8...

Largohet nga Kosova ish-pjesëtari i UÇK-së i ftuar nga Gjykata Speciale

Remzi Shala, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u ftua nga Gjykata Speciale për dëshmi në Hagë. Mirëpo i njëjti, menjëherë pas ftesës së marrë...

23 milionë euro humbje eksportuesve nga Serbia që kur iu vendos taksa 100%

Aleanca Kosovare e Bizneseve, ka realizuar një studim hulumtues në periudhën 21 nëntor- 5 dhjetor 2018 lidhur me ndikimin e taksës 100% të vënë...

Brenda aeroplanit luksoz të Lionel Messit

Lionel Messi ka blerë një avion privat të cilin do ta përdorë për vete dhe për familjen e tij. Pesë herë fituesi i Topit të...

Siri, 15 civilë të vrarë në sulmet e koalicionit të kryesuar nga SHBA

DEJRIZOR/ANKARA (AA) - Si pasojë e sulmeve ajrore të ndërmarra nga koalicioni i kryesuar nga SHBA-të në rajonin Dejrizor në lindje të Sirisë, 15...

A jetojnë më keq “jelekverdhët” francezë sesa europianët e tjerë?

Protestuesit e njohur si “jelekët e verdhë” dolën në rrugët e Francës këto javët e fundit, duke ngritur zërin kundër kostos së lartë të...